Zwycięski sparing Bayernu

Bayern Monachium na zakończenie obozu przygotowawczego pokonał zespół Trentino 5:1. Bawarczycy, którzy wystąpili w bardzo nietypowaym zestawieniu, do przerwy prowadzili 3:0, zaś po zmianie stron dorzucili jeszcze dwa trafienia, tracąc przy okazji jedną bramkę.

Mistrzom Niemiec prowadzenie w meczu dał w 6. minucie - będący na wylocie - Jose Sosa, który chwilę później podniósł wynik spotkania na 2:0 (19.). Strzelanie w pierwszej połowie zakończył Ivica Olić (38.). Chorwat wpisał się także na listę strzelców po zmianie strony (79.), zaś wynik spotkania strzałem z rzutu karnego ustalił Andreas Ottl (86.). Honorowego gola dla rywali w 58. minucie zdobył Alessandro Poli.

Trentino to drużyna złożona z kilku zawodników lokalnej ligi wzmocniona talentami ze szkółki piłkarskiej AC Milan. Ekipa ta musiała stawić czoła FC Bayern, choć ten wystąpił w niezwykle eksperymentalnym składzie. 13 piłkarzy z pierwszego składu nadal przebywa na urlopie, zaś Hamit Altintop doznał urazu kolana. Daniel van Buyten również nie był do dyspozycji Louisa van Gaala, więc trener miał tylko 15 ludzi do gry, wliczając w to pięciu rezerwowych, trenerów Marcelo Martinsa i Philippa Lauxa.

Tylko Diego Contento zagrał tak naprawdę na swojej nominalnej pozycji. Napastnik Thomas Kurz i pomocnik Ottl zagrali na środku obrony, zaś po prawej stronie defensywnego bloku wystąpił Anatolij Tymoszczuk.

Wynik spotkania mógł być znacznie wyższy, szczególnie jeśli popatrzy się na pierwszą połowę. W tym czasie Bayern oprócz trzech zdobytych bramek trafił również dwa razy w poprzeczkę. Van Gaal dokonał kilku roszad w przerwie pojedynku. Do bramki wszedł Rouven Sattelmaier, ale mimo to na boisku pozostał dotychczasowy golkiper Thomas Kraft, który zajął miejsce w centrum boiska. Stracona bramka jest wynikiem właśnie błędu w polu bramkarza, jednak nikt nie miał do niego o to pretensji.

Trentino - FC Bayern 1:5 (0:3)

FC Bayern: Kraft - Tymoshchuk, Kurz (72. Martins), Ottl, Contento - Deul, Pranjic - Olic, Sosa, Mujic - Hajdarovic (46. Sattelmaier)

Rezerwowi: Kuru, Laux

Widzów: 2.500

Bramki: 0:1 i 0:2 Sosa (6., 19.), 0:3 Olic (38.), 1:3 Poli (58.), 1:4 Olic (79.), 1:5 Ottl (86., karny)