Żeński FCB pokonuje Arsenal 3-1

Piłkarki Bayernu Monachium przygotowują się obecnie do drugiej części sezonu podczas obozu zimowego w hiszpańskim Kadyksie. Wczorajszego dnia odbyło się również towarzyskie spotkanie FCB z Arsenalem Londyn.

Podopieczne Thomasa Woerle pokazały się z dobrej strony i ograły zawodniczki ze stolicy Anglii 3-1. Wynik spotkania otwarła już w 18. minucie spotkania Vivianne Miedema. Na kolejne bramki czekać trzeba było do drugiej połowy.

Wyrównującą bramkę po godzinie gry zdobyła w 63. minucie Danielle Carter. Po dość wyrównanym pojedynku o losach towarzyskiego starcia przesądziła Vanessa Burki, która w końcówce spotkania dwukrotnie wpisała się na listę strzelców.

Do gry w żeńskiej Bundeslidze zawodniczki Bayernu Monachium wracają już 18 lutego, kiedy to ich rywalkami będzie S.C. Freiburg. W tabeli ligowej podopieczne Thomasa Woerle zajmują drugie miejsce i tracą do prowadzących piłkarek Turbine Potsdam pięć punktów.

Z kolei w Lidze Mistrzów Bayern zagra z Paris-Saint Germain na etapie ćwierćfinałów. Zawodniczki „Dumy Bawarii” grają również dalej w Pucharze Niemiec, po tym jak ograły 8-0 Arminię Ibbenbueren.