DieRoten.pl
Reklama

Zarobki trenerów w FCB: Jupp zgarnął ledwo 1 mln €!

fot.
Reklama

W ostatnich kilku latach przez ekipę rekordowego mistrza Niemiec przewinęło się kilku trenerów. Licząc także szkoleniowców tymczasowych oraz obecnego, to mówimy dokładnie o 5!

Jak dobrze wiemy obecnie klub ze stolicy Bawarii prowadzi Niko Kovac, który poprzednio prowadził ekipę Eintrachtu Frankfurt (największym sukcesem 46-latka w SGE jest bez dwóch zdań pokonanie Bayernu w finale Pucharu Niemiec w sezonie 2017/18).

Chorwacka strona popularnego nam wszystkim „Goal.com” opublikowała listę płac trenerów „Dumy Bawarii” w ostatnich kilku latach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jupp Heynckes, który po zwolnieniu Ancelottiego zgodził się przyjąć za kilka miesięcy pracy wynagrodzenie w wysokości zaledwie 1 miliona euro!

Pod uwagę nie brano Willy’ego Sagnola, który pełnił funkcję szkoleniowca tymczasowego Bayernu przez krótki okres – obecnie Francuz jest pracownikiem technicznym w FCB i wedle niemieckiej prasy zarabia około 500 tysięcy euro za rok pracy.

Lista płac w FCB:

− Pep Guaradiola za rok pracy w FCB zarabiał 17 mln €.
− Carlo Ancelotti za rok pracy w FCB zarabiał 12 mln €.
− Jupp Heynckes za kilka miesięcy pracy w FCB zgodził się na 1 mln €.
− Niko Kovac zarabia obecnie 5 mln € za rok pracy w FCB.

Umowa chorwackiego trenera z „Die Roten” obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Tym samym 46-latek w ramach swojego trzyletniego kontraktu zarobi łącznie 15 milionów euro, czyli o 2 miliony mniej niż Pep Guardiola za jeden rok pracy.

Co do Juppa Heynckesa... Można tylko wstać i bić brawa, albowiem swoją postawą legendarny Niemiec tylko udowodnił jak wiele znaczy dla niego Bayern Monachium.

Źródło: Goal Hrvatska
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...