Zadrazil: Jestem bardzo dumna z dziewcząt

Nie tak dawno temu miało miejsce kolejne spotkanie z udziałem zawodniczek Bayernu Monachium, które mierzyły się u siebie z Wolfsburgiem.

Jak już informowaliśmy wcześniej, piłkarki bawarskiego klubu pokazały się z bardzo dobrej strony i odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo 2:1 nad ekipą VfL Wolfsburg.

Dzięki tej wygranej i zdobytym 3 punktom, podopieczne Alexandra Strausa powróciły na fotel liderek żeńskiej Bundesligi – ich obecny dorobek po 6 kolejkach to 14 punktów. Jeśli mowa o pokonaniu „Wilczyc”, w rozmowie dla klubowej TV wypowiedziała się Sarah Zadrazil.

− Naszym celem było opuszczenie boiska jako zwycięzca i wskoczenie na szczyt tabeli. Uważam, że był to nasz bardzo dobry występ, zwłaszcza w pierwszej połowie – powiedziała Zadrazil.

− W drugiej połowie niepotrzebnie sprawiłyśmy, że wszystko było ekscytujące i Wolfsburg stał się mocny. Zasadniczo jestem bardzo dumna z dziewcząt. Zasłużyłyśmy na zwycięstwo – dodała.

Po zakończeniu meczu, swojego szczęścia z faktu wygranej nie kryła również bramkarka FCB Frauen, czyli Maria-Luisa Grohs.

− Rozegrałyśmy dobry mecz i jesteśmy bardzo zadowolone. Wiedziałyśmy, że stawką jest pierwsze miejsce. Udało nam się to osiągnąć, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe. Ostatecznie wszystko sprowadza się do pojedynków, na które czekamy tygodniami. Z każdym dniem poprzedzającym mecz narastała w nas jeszcze większa chęć wygrania pojedynku – podsumowała Maria-Luisa Grohs.