Zabójcza druga połowa Bayernu

Okrzyki "Super Bayern" rozniosły się po Allianz Arenie ponownie, gdy w drugiej części spotkania piłkarze Bayernu Monachium demolowali defensywę Werderu Brema. Bawarczycy pokonali dzisiejszego popołudnia podopiecznych Robina Dutta 5:2, a to zwycięstwo z pewnością doda im pewności siebie przed wtorkowym starciem z Realem Madryt.

71 tysięcy fanów zgromadzonych w sobotnie popołudnie na Allianz Arenie z pewnością nie będzie dobrze wspominać pierwszych 45 minut spotkania z Werderem, która zakończyła się wynikiem 1-2 dla Bremeńczyków. Drużyna gości w pierwszej części meczu wyprowadziła dwie zabójcze kontry, po których na listę strzelców wpisali się Theodor Gebre Selassie(10.) oraz Aaron Hunt(36.). Jedyną bramkę dla Bayernu zdobył Franck Ribery(20.), który wykorzystał świetne podanie od Claudio Pizarro.

W drugiej połowie kibice Bayernu oglądali zupełnie odmienioną drużynę. Monachijczycy co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Wolfa, a już w 54.minucie meczu do wyrównania doprowadził Claudio Pizarro. Także trzecia bramka dla Bayernu była autorstwa Peruwiańczyka, który w trzy minuty później po raz pierwszy wyprowadził mistrzów Niemiec na prowadzenie. Losy meczu w 61.minucie rozstrzygnął Bastian Schweinsteiger, a wynik rywalizacji podwyższył Arjen Robben, który zdobył bramkę chwilę po pojawieniu się na placu gry(74.).

Pep Guardiola dokonał pięciu zmian kadrowych w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Mario Goetze, Claudio Pizarro, Mitchell Weiser, Javi Martinez oraz Thomas Mueller pojawili się na placu gry w miejsce Toniego Kroosa, Mario Mandzukicia, Philippa Lahma, Arjena Robbena i Rafinhi.

FC Bayern 5:2 SV Werder Brema

FC Bayern: Neuer - Weiser(46.Lahm), Boateng, Dante(73.Robben), Alaba(76.Contento) - Martinez, Schweinsteiger - Muller, Gotze, Ribery - Pizarro

Ławka: Raeder - Mandzukić, Kroos

Werder Brema: Wolf - Fritz, Prödl, Caldirola, Garcia - Bargfrede - Junuzovic, Makiadi(55.Ignjovski), Gebre Selassie - Hunt(83.F.Kroos) - di Santo(71.Elia)

Bramki: 0-1 Gebre Selassie (10), 1-1 Ribery (20), 1-2 Hunt (36), 2-2 Pizarro (54), 3-2 Pizarro (57), 4-2 Schweinsteiger (61), 5-2 Robben (74)

Żółte kartki: Mueller / Caldirola