Z obozu rywala... Remis Realu z Atletico

Dziś swoje spotkanie ligowe rozgrywali również najbliżsi rywale Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, czyli Real Madryt. "Królewscy" mierzli się w "Derbach Madrytu" z drużyną Atletico Madryt.

W meczu 31. kolejki hiszpańskiej La Liga Real Madryt podejmował na własnym podwórku ekipę Atletico Madryt. Ostatecznie "Derby Madrytu" zakończyły się remisem 1:1.

Na pierwszą bramkę 80,000 widzów zgromadzonych na Estadio Santiago Bernabeu musiało czekać aż do 52. minuty, kiedy to bramkę po stałym fragmencie gry zdobył portugalski stoper Realu i portugalskiej reprezentacji narodowej − Pepe.

Podopieczni Diego Simeone dwoili się i troili, aby wyrównać − starania "Los Rojiblancos" zostały nagrodzone na pięć minut przed końcem spotkania. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Antoine Griezmann.

Zinedine Zidane podobnie jak Carlo Ancelotti w dzisiejszym meczu z Borussią Dortmund postawił na najmocniejszą jedenastkę. Co więcej w meczu ćwierćfinałowym z Bayernem ze składu "Królewskich" wypadł strzelec bramki − Pepe.

Portugalczyk w 67. minucie był zmuszony opuścić boisko, po tym jak zderzył się z Tonim Kroosem. Wykonane badania wykazały złamanie 7. i 8. lewego żebra. Oznacza to, że Pepe dołączył do Varane'a i nie zagra w meczu z "Bawarczykami". Jedynymi zdrowymi stoperami pozostają Nacho oraz Sergio Ramos.

Remis z Atletico i porażka 2:0 Barcelony z Malagą oznacza, iż "Królewscy" powiększyli swoją przewagę w tabeli hiszpańskiej ligi nad "Dumą Katalonii" do trzech oczek − na uwadze warto również mieć fakt, iż Real ma do rozegrania jeden zaległy mecz.

Real Madryt 1:1 (0:0) Atletico Madryt

Bramki: 1:0 Pepe 52', 1:1 Griezmann 85'

Real Madryt: Navas, Carvajal, Pepe (67' Nacho), Ramos, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos (76' Isco), Bale (81' Lucas Vazquez), Benzema, Ronaldo