Z obozu rywala... remis Besiktasu

Besiktas, z którym Bayern zmierzy się w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów zremisował na własnym boisku w pierwszym meczu półfinałowym pucharu Turcji z miastowym rywalem Fenerbahce 2-2. Gole dla BJK zdobywali Negredo i Talisca.

Zespół Senola Gunesa wyszedł na prowadzenie 14 minut po pierwszym gwizdku. Niestety radość kibiców Czarnych orłów nie trwała długo, zaledwie trzy minuty później Roberto Soldado doprowadził do wyrównania.

Na minutę przed przerwą zawodnik gości Alper Potuk otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, co wydawało się, że ułatwi sprawę gospodarzom. Jednak jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej części Şener Özbayrakli dał prowadzenie Żółtym kanarkom.

W 46 minucie na boisku pojawił się Portugalczyk Ricardo Quaresma, który zagrał zaledwie pięć minut z powodu czerwonej kartki. Od 52 minuty oba zespoły grały w dziesiątkę.

Jeszcze na piętnaście minut prze końcem regulaminowego czasu gry Volkan Demirel obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Besiktas ponownie grał z przewagą jednego zawodnika, z kolei Fenerbahce kończyło mecz w dziewiątkę.

Kilka minut później przewaga jednego zawodnika pozwoliła drużynie Besiktasu doprowadzić do remisu. W 82 minucie Talisca wykorzystał swoją sytuację i na tablicy było 2-2. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył 10 minut do regulaminowego czasu gry.

W pierwszym półfinałowym meczu pucharu Turcji padł remis. Rewanż 17 kwietnia na stadionie Şükrü Saracoğlu.

Rewanżowe spotkanie Besiktasu z Bayernem Monachium odbędzie się 14 marca w Stambule. W pierwszym meczu drużyna z nad Bosforu przegrała na Allianz Arena 5-0.

Besiktas - Fenerbahce 2:2 (1:2)

Bramki: Alvaro Negredo - 14, Roberto Soldado – 17’, Şener Özbayrakli – 45+2’, Talisca – 82’

Czerwona kartka: Alper Potuk (Fenerbahce) – 44’, Ricardo Quaresma (Besiktas) – 52’, Volkan Demirel (Fenerbahce) – 77’

Besiktas: Fabri - Gökhan Gönül, Pepe, Domagoj Vida, Dusko Tosic - Gary Medel, Tolgay Arslan - Caner Erkin, Talisca, Jeremain Lens - Alvaro Negredo

Źródło: bjk.com.tr