Z obozu rywala: Porażka BVB z Bilbao

W swoim ostatnim teście przed Superpucharem Niemiec Borussia Dortmund uległa 0-1 Atletico Bilbao. Towarzyskie spotkanie między Niemcami a Hiszpanami odbyło się na stadionie w St. Gallen.

Od pierwszych minut na boisku w składzie Borussii mogliśmy obserwować Mario Goetze oraz Andre Schuerrle, którzy zostali sprowadzeni w letnim okienku transferowym. Trener Borussii dał szansę gry wszystkim zawodnikom zabranym na sparing z Bilbao.

Jedyną bramkę w 20' minucie zdobył Sasaeta.

W kadrze meczowej Borussii zabrakło  tym razem trójki zawodników takich jak: Roman Buerki, Sebastian Rode oraz Raphael Guerreiro. W drugiej części spotkania Thomas Tuchel postanowił dokonać wielu zmian. Choć Borussia miała okazję na zdobycie bramki, to zabrakło szczęścia i ostatecznego wykończenia.

Szlagierowe spotkanie "Borussen" z "Bawarczykami" już za 4 dni. Areną spotkania będzie Signal Iduna Park.

BVB 1. połowa: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Burnic, Schmelzer – Weigl – Kagawa, Goetze – Pulisic, Aubameyang, Schuerrle

BVB 2. połowa: Weidenfeller – Passlack, Bartra, Burnic – Sahin, Merino – Mor, Castro, Kagawa (68' Park), Dembélé – Ramos

Bramki: 0:1 Sasaeta (20')

Widzowie: 7.127 wSt. Gallen