Z obozu rywala... skromne zwycięstwo Besiktasu

Przed rewanżowym spotkaniem 1/8 finału LM Besiktas podobnie jak Bayern odniósł zwycięstwo, jednak nie w tak dużych rozmiarach jak mistrz Niemiec. Podopieczni Senola Gunesa pokonali u siebie zespół Gençlerbirliği 1:0.

Mimo dużej przewagi nad drużyną gości, zespół ze Stambułu nie był w stanie w pierwszej części meczu pokonać bramkarza rywali. Gospodarze mieli ponad 75% posiadania piłki oraz oddali 11 strzałów na bramkę przeciwnika. Do przerwy było 0:0.

Dopiero w drugich trzech kwadransach zespół Czarnych orłów zdołał otworzyć wynik spotkania. W 53 minucie po asyście Tolgaya Arslana Talisca pokonał szwedzkiego golkipera Johannesa Hopfa i gospodarze prowadzili 1:0.

Gospodarze cały czas przeważali jednak do końca meczu nie udało im się powiększyć dorobku bramkowego. Besiktas pokonał zespół z Ankary i awansował na drugie miejsce w tabeli tureckiej Super Lig.

BJK po 25. kolejkach ma 50 punktów – tyle samo co lider Galatasaray i trzeci Başakşehir. Liderem pozostają Lwy, które mają najlepszy bilans bramkowy i dodatkowo o jeden mecz mniej.

Rewanżowe spotkanie Besiktasu z Bayernem Monachium odbędzie się 14 marca w Stambule. W pierwszym meczu drużyna z nad Bosforu przegrała na Allianz Arena 5-0.

Besiktas - Gençlerbirliği  1:0 (0:0)

Bramki: Talisca – 53

Besiktas: Fabri - Gökhan Gönül, Gary Medel, Dusko Tosic, Adriano - Tolgay Arslan, (c) Atiba Hutchinson - Jeremain Lens, Talisca (Oğuzhan Özyakup – 82), Ryan Babel (Caner Erkin – 64) - Alvaro Negredo (Vagner Love – 74)

Źródło: bjk.com.tr