Z obozu rywala... Liverpool gromi

Wczorajszego późnego wieczora swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrali najbliżsi rywale Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, czyli drużyna Liverpoolu.

Najbliższy rywal Bayernu w Lidze Mistrzów, czyli Liverpool rywalizował wczoraj wieczorem w pojedynku 28. kolejki angielskiej Premier League z zespołem Watford (ósma lokata w tabeli ligowej).

Podopieczni Juergena Kloppa nie okazali litości swoim rywalom i rozbili ich na Anfield aż 5:0. Bardzo dobry mecz zaliczył między innymi Vigril van Dijk, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Strzelanie rozpoczął natomiast w 9. minucie Sadio Mane, który dołożył jeszcze drugą bramkę 11 minut później.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze trzykrotnie odnajdywali drogę do bramki przeciwników – najpierw Bena Fostera pokonał Divock Origi, po czym dubletem popisał się jeszcze wspomniany wyżej van Dijk. Warto wspomnieć, że trzy asysty zaliczył tego wieczoru Trent Alexander-Arnold.

Sytuacja w tabeli ligowej wygląda dość przejrzyście – drużyna „The Reds” nadal okupuje fotel lidera z dorobkiem 69 punktów i przewagą jednego oczka nad goniącym ich Manchesterem City.

Zanim dojdzie do spotkania Bayernu z Liverpoolem w Lidze Mistrzów, to podopiecznych Juergena Kloppa czekają jeszcze dwa pojedynki ligowe. Najpierw LFC zagra z Evertonem (3 marca) na wyjeździe, po czym u siebie podejmie gości z Burnley (10 marca). Rewanż na Allianz Arenie odbędzie się 13 marca.

Liverpool: Alisson – Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Wijnaldum (84’ Keita), Fabinho, Milner (70’ Henderson) – Origi, Mane (78’ Lallana), Salah