Z obozu rywala... Kanonierzy z kolejną porażką

Wczorajszego dnia swoje spotkanie ligowe rozgrywali również najbliżsi rywale Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, czyli Arsenal Londyn.

Tym razem rywalami Arsenalu Londyn była fenomenalnie spisująca się w tym sezonie Chelsea Londyn, która pod wodza nowego trenera − Antonio Conte − dominuje w angielskiej Premier League.

Prowadzenie dla "The Blues" zapewnił już w 13. minucie starcia Marcos Alonso. Drugie trafienie zaliczył już po zmianie stron Eden Hazard. Kiedy wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte "Kanonierów" dobił jeszcze na pięć minut przed końcem Cesc Fabregas.

Honor podopiecznych Arsene Wengera uratował w doliczonym już czasie gry Oliver Giroud. Warto podkreślić, że dla Londyńczyków jest to już druga porażka z rzędu (kilka dni temu sensacyjna porażka z Watford).

Porażka z Chelsea Londyn sprawiła, że Arsenal spadł na trzecie miejsce, zaś ich strata do liderujących "The Blues" wynosi już 12 punktów! Kolejnym rywalem "Kanonierów" w lidze będzie zespół Kamila Grosickiego, czyli Hull City. Początek spotkania 11 lutego o 13:30.

Chelsea Londyn 3-1 (1-0) Arsenal Londyn

Bramki: 1-0 Alonso 13', 2-0 Hazard 53', 3-0 Fabregas 85', 3-1 Giroud 90'

Arsenal: Cech - Bellerin (17. Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (65. Giroud), Chamberlain, Iwobi - Walcott (70. Welbeck), Sanchez, Oezil