Z obozu rywala... Kanonierzy gromią

Najbliżsi rywale Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, czyli Arsenal Londyn w swoim ostatnim spotkaniu rozgrywanym w ramach FA Cup rozgromili na wyjeździe pierwszoligową ekipę Southampton aż 5-0.

Fenomenalny powrót do składu "Kanonierów" zaliczył wracający po długiej przerwie Theo Walcott, który popisał się hat-trickiem. Warto nadmienić, iż podopieczni Arsene Wengera rozpracowali swoich rywali już po 35 minutach gry, kiedy to na tablicy wyników widniał już wynik 3-0.

Pozostałe dwie bramki dla Londyńczyków zdobył jeszcze Danny Welbeck. Co więcej rywale "Bawarczyków" zagrali wczorajszego dnia w bardzo rezerwowym składzie.

Choć goście z Londynu wystąpili w mocno rezerwowym składzie, to nie można również zapomnieć, iż Southampton zagrał w bardzo okrojonym i zarazem eksperymentalnym ustawieniu. Przy wąskim składzie Claude Puel zdecydował się oszczędzać siły na ligę.

Do gry klub ze stolicy Angli wraca już 31 stycznia, kiedy to ich rywalem w angielskiej Premier League będzie Watford. Na chwilę obecną "Kanonierzy" zajmują w tabeli ligowej drugą lokatę i tracą do prowadzącej Chelesea Londyn osiem punktów.

Przypominamy również, że pierwsze spotkanie fazy pucharowej Ligi Mistrzów z Bayernem odbędzie się już 15 lutego, zaś miejscem starcia tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się widowiska będzie Allianz Arena.

Southampton 0-5 (0-3) Arsenal
Bramki: 1-0 Welbeck 15', 2-0 Welbec 22', 3-0 Walcott 35', 4-0 Walcott 69', 5-0 Walcott 84'
Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Holding, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Maitland-Niles – Walcott, Reine-Adelaide (72' Iwobi), Lucas – Welbeck (65' Alexis)