Z obozu rywala... derby Stambułu dla Besiktasu

Besiktas, rywal Bayernu Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrał z Fenerbahce 3:1 w derbach Stambułu. Gole dla gospodarzy strzelali Domagoj Vida oraz dwukrotnie Ricardo Quaresma.

Mimo zdecydowanej przewagi zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie to zespół gości już w 8 minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Fernandao. Podopieczni Senola Gunesa w całym meczu mieli ponad 70% posiadania piłki, jednak na wyrównującego gola kibice musieli trochę poczekać.

Ten, który okazał się słabym ogniwem w meczu na Allianz Arena (czerwona kartka - przyp. red.) tym razem przywrócił kibicom BJK nadzieję na dobry rezultat. W 49 minucie Domagoj Vida doprowadził do wyrównania i na Vodafone Park było 1:1.

Gospodarzom w końcu udało się wykorzystać przewagę i w 77 minucie Ricardo Quaresma podwyższył wynik spotkania na 2-1. W doliczonym czasie gry Portugalczyk dołożył drugiego gola i ostatecznie Besiktas wygrał z Fenerbahce 3:1.

Po 23. kolejkach obie drużyny mają po tyle samo oczek - 44. Liderem tureckiej Super League pozostaje inny klub ze Stambułu - Galatasaray z dorobkiem 47 pkt.

Za 4 dni Besiktas ponownie na Vodafone Park zmierzy się z Fenerbahce w ramach pucharu Turcji. Rewanż z Bayernem Monachium odbędzie się 14 marca w Stambule. W pierwszym meczu drużyna z nad Bosforu przegrała na Allianz Arena 5-0.

Besiktas - Fenerbahce 3:1 (0:1)

Bramki: Domagoj Vida - 49, Ricardo Quaresma - 77, 90+4

Besiktas: Fabricio Ramirez - Gökhan Gönül, Domagoj Vida, Dusko Tosic, Adriano Correia - Atiba Hutchinson, Gary Medel - Tolgay Arslan, Ryan Babel, Ricardo Quaresma - Vagner Love

Źródło: bjk.com.tr