Z obozu rywala... Arsenal ogrywa Sutton

Wczorajszego dnia swoje spotkanie w 5. rundzie Pucharu Anglii rozgrywali najbliżsi rywale Bayernu Monachium, czyli Arsenal Londyn. Rywalami podopiecznych Arsene Wengera była ekipa Sutton United.

Ostatecznie „Kanonierzy” pokonali w wyjazdowym pojedynku Sutton United 2-0. Zwycięstwo nad piątoligowcem oznacza, że Arsenal awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

Pierwszą bramkę dla londyńczyków zdobył w 27. minucie Lucas Perez. Asystę przy trafieniu Hiszpana zaliczył były zawodnik Bundesligii i Borussii Moenchengladbach – Granit Xhaka. Na drugą bramkę widzowie zgromadzeni na Borough Sports Ground musieli czekać do drugiej połowy.

Drugie trafienie dla zespołu prowadzonego przez Arsene Wengera zdobył w 55. minucie Theo Walcott. Asystę tym razem zaliczył Alex Iwobi. Dła Walcotta było to szczególne trafienie – mowa jest o 100. bramce dla AFC.

Trener „Kanonierów” postanowił dać odpocząć części swoich kluczowych zawodników, dlatego też w wyjściowej jedenastce wystąpiło kilku rezerwowych. W drugiej połowie na boisku zameldował się między innymi Alexis Sanchez czy Alex Oxlade-Chamberlain.

W ćwierćfinale FA Cup Cup klub ze stolicy Anglii zagra z Lincoln City, czyli kolejną ekipą z piątej ligi angielskiej. Ćwierćfinałowe starcie odbędzie się kilka dni po rewanżowym spotkaniu Arsenalu z Bayernem na Emirates.

Sutton United 0-2 (0-1) Arsenal Londyn

Bramki: 0-1 Perez 27’, 0-2 Walcott 55’

Arsenal: Ospina, Gabriel, Mustafi, Holding, Monreal, Elneny (45' Oxlade-Chamberlain), Xhaka, Perez, Reine-Adelaide (73' Maitland-Niles), Iwobi (73' Sanchez), Walcott

Źródło: Livescore