Wypowiedzi: Tylko pierwsze 10 minut było dobre

W swoim ostatnim pojedynku towarzyskim w ramach tak zwanego "Audi Cup" Bayern Monachium został pokonany na Allianz Arenie przez Liverpool 3:0.

Carlo Ancelotti:

− Wciąż nie jesteśmy jeszcze w idealnej kondycji, nie zagraliśmy dobrze zarówno w obronie jak i ataku. Z całą pewnością w sobotę będzie lepiej. Zazwyczaj nie tracimy tak wielu bramek. Problem jest oczywisty i potrzeba nam większej równowagi. Liverpool jest w lepszej kondycji. Wkrótce zaczynają zmagania ligowe, podobnie zresztą jak kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Byli bardzo silni po przerwie. Celujmy w idealną formę na 18 sierpnia.

Thomas Mueller:

− Tylko pierwsze 10 minut było dobre dziś, wtedy popełniliśmy błąd i doprowadziliśmy do straty bramki. Potem nie udało nam się już grać jako zespół w każdym elemencie gry. Jesteśmy na etapie, gdzie w żadnym wypadku nie jesteśmy gotowi na 100 procent. Musimy spoglądać w przyszłość. To boli, kiedy nie gramy dobrze. Bez dwóch zdań musimy odpowiednio zareagować.

Juergen Klopp:

− Kiedy wygrywasz 3:0 z Bayernem, to prawie wszystko jest wspaniałe. Nie graliśmy jednak wystarczająco dobrze w piłkę w pierwszej połowie, w związku z tym Bayern miał zbyt dużo posiadania piłki i musieliśmy dużo biegać. W drugiej połowie moi chłopcy zademonstrowali na jaki stać ich futbol.

Emre Can:

− Zagraliśmy dziś bardzo dobre zawody. Zdajemy sobie sprawę, że mamy silną ekipę, musimy tylko zachować regularność. Nie można jednak zapominać, że był to tylko sparing.