Wypowiedzi: To był ciężki mecz

Podopieczni Carlo Ancelottiego mają już za sobą mecz 1. kolejki nowego sezonu Bundesligi. Po bramkach Niklasa Suele, Corentina Tolisso i Roberta Lewandowskiego "Bawarczycy" ograli na własnym stadionie Bayer 04 Leverkusen 3:1.

Hasan Salihamidzic:

− Wygraliśmy i zgarnęliśmy pierwsze trzy punkty. Jesteśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani. Są jednak rzeczy, które wciąż musimy poprawić.

Carlo Ancelotti:

− To był ciężki mecz. Szybko objęliśmy prowadzenie, ale potem nie broniliśmy się dobrze. Pozostawialiśmy zbyt dużo przestrzeni pomiędzy strefami. Jeśli coś takiego dzieje się na tym etapie, to musimy to poprawić. Musimy być regularni. Hummels miał problemy z brzuchem, ściągnięcie Muellera miało na celu zabieg taktyczny. Chcieliśmy zmienić system.

Niklas Suele:

− To był dla mnie wyjątkowy dzień, przede wszystkim mój debiut, a w dodatku pierwsza bramka. To było dla mnie coś przyjemnego, zwłaszcza ze względu na wspaniałą atmosferę. Nie było łatwo, mieliśmy problemy. Mieliśmy przewagę w pierwszej połowie, podczas gdy w drugiej części nie szło nam już tak dobrze. Brakowało nam świeżości. Mieliśmy mnóstwo okazji. Być może wynik jest nieco zbyt wysoki.

Heiko Herrlich:

− Nigdy nie jest łatwo przegrywać, ale moim zdaniem nie musimy się wstydzić naszego występu. Atakowaliśmy pełni odwagi i stworzyliśmy sobie wiele okazji bramkowych. Biorąc pod uwagę sytuacje bramkowe, to możemy być zadowoleni, ale powinniśmy je lepiej wykorzystywać. Zwycięstwo Bayernu jest absolutnie zasłużone.

Bernd Leno:

− Mam mieszane uczucia, gdyż znacznie więcej mogło się wydarzyć. Mieliśmy mnóstwo okazji, jednak kiedy nie wykorzystujesz ich, to w Monachium jest ciężko.

Jonathan Tah:

− Zostaliśmy złapani na drzemce w pierwszej połowie i straciliśmy głupie bramki po stałych fragmentach gry. Mieliśmy wiele okazji w drugiej połowie, aby odwrócić losy spotkania. Nie udało się. Bayern wykorzystał wszystko najbardziej. Ale gra toczy się dalej, to dopiero pierwszy mecz.