Wypowiedzi: Stuttgart wygrał zasłużenie

Bayern Monachium ma już za sobą ostatni mecz ligowy w sezonie 2017/18. Mistrzowie Niemiec w pojedynku 34. kolejki zostali pokonani 1:4 przez VfB Stuttgart.

Jupp Heynckes:

− Gratulacje dla VfB Stuttgart! Rozegrali świetny mecz z wieloma kontrami i wygrali całkowicie zasłużenie. VfB było bardzo dobrze zorganizowane, byli świetni w obronie. Kiedy było 1:1 mieliśmy trzy klarowne okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Jeśli masz do czynienia przeciwko topowej defensywie, to musisz objąć prowadzenie, tym samym twoi rywale będą zmuszeni zmienić taktykę. To był jeden z tych dni, które mogą się przytrafić. Teraz musimy zaakceptować i przetrawić tą porażkę oraz przygotować się najlepiej jak potrafimy począwszy od wtorku. W Berlinie zobaczymy zupełnie inny Bayern."

Thomas Mueller:

− Nikt z nas nie okazał mentalności, która poprowadziła nas do mistrzostwa Niemiec. To wielkie rozczarowanie.

Sven Ulreich:

To miłe uczucie mieć okazję zaprezentować paterę mistrzowską. Ciężko na to pracowaliśmy, jestem dumny, że mogłem odegrać swoją rolę. To była dziś irytująca porażka. Chcieliśmy pokazać dobry występ, również dla naszego trenera. Musimy to przeanalizować dobrze i poradzić sobie lepiej w Pucharze.

Niklas Suele:

− To miły dzień nawet jeśli zagraliśmy słabo, włączając w to mnie. Pierwszy tytuł mistrza Niemiec jest czymś wyjątkowym. Mieliśmy kilka dobrych momentów dziś i dominowaliśmy przez ostatnie 20 minut przed przerwą. Mieliśmy swoją szansę, ale nie daliśmy rady zdobyć drugiej bramki. To był dziwny mecz.

Tayfun Korkut:

− Musimy pogratulować Bawarczykom tego sezonu i tytułu mistrzowskiego. Dziś oglądaliśmy bardzo dobrze zorganizowany zespół Stuttgartu. Chcieliśmy ich ukłuć i byliśmy bardzo skuteczni w wykorzystywaniu swoich okazji. W ten sposób osiąga się takie rezultaty.