Wypowiedzi pomeczowe

Bayern Monachium przegrał we wczorajszym meczu z Borussią Dortmund 3:1, co definitywnie przekreśliło szanse Bayernu na obronę tytułu. Goście pierwszy raz od 1991 roku pokonali Bayern w meczu u siebie.

Christian Nerlinger: "To było oczywiste, że nie możemy mieć tej samej dynamiki co w Mediolanie. Zaprosiliśmy Dortmund przez jeden czy więcej błędów w koncentracji. To sprawiło, że trudno było odnieść dzisiaj sukces. Ponadto, nie weszliśmy dobrze w mecz. Dortmund ma dobry zespół, nie tylko w zakresie nastawienia, ale także dyscypliny taktycznej. Myślę, że BVB jest słusznie Mistrzem Niemiec. Od dziś mamy inne cele. Musimy teraz atakować drugie miejsce, a to nie będzie łatwe. Jeśli Leverkusen wygra, a tak sądzę, będziemy mieli sześć punktów straty. Znajdujemy się w niebezpiecznej sytuacji, w której nie możemy lekceważyć rywali."

Louis van Gaal: "Dortmund zagrał tak, jak oczekiwaliśmy. BVB opracowało super pressing. Nie byliśmy chyba na tyle świeży i na pewno nie na tyle sprtytni. Pierwsze dwa gole były konsekwencjami indywidualnych błędów. Szkoda, że zdarzyło się to przeciwko Borussii. Oni strzelili bramki w odpowiednich momentach. W meczach takich jak ten, nie możemy dwa razy z tyłu popełnić takich błędów. To jest za dużo. Niemniej jednak udało na się stworzyć w pierwszej połowie cztery, pięć szans. Sędzia mógł odgwizadać rzut karny po zagraniu ręką, co byłoby dla nas szansa na drugą bramkę. W drugiej połowie zdominowaliśmy mecz, ale nie mogliśmy trafić do siatki rywala w decydujących momentach. Dortmund strzelił w odpowiednim momencie bramkę, a potem bardzo dobrze się bronił. Grali bardzo dobrze. Na koniec możemy powiedzieć, że Dortmund wygrał zasłużenie. Nie mamy już co liczyć na mistrzostwo. Musimy potrzeć na siebie i rozpocząć serię. Zrobiliśmy już to, ale teraz znowu musimy to zrobić".

Philipp Lahm
: "Nie powinno być żadnego usprawiedliwienia, ale nie wiem, czy drużyna jest nadal zmęczona po meczu w Mediolanie, nawet nie fizycznie, ale psychicznie. Tylko w ten sposób można wytłumaczyć fakt, że popełniliśmy tak wiele błędów, które miały miejsce w pierwszej połowie. W drugiej zagraliśmy w porządku, próbowaliśmy wszystkiego. Teraz mamy tylko ważne mecz. W sobotę musimy zdobyć trzy punkty w meczu z Hannoverem, to oczywiste".

Jurgen Klopp: "To był dla nas wielki dzień. Chcieliśmy zagrać szczególny mecz, i to się nam udało. Jestem wielce zadowolony. Dzisiaj zagraliśmy z wielką pasją. To wspaniałe, zwyciężyć po 19 latach, z drużyną, z której większości nie było wtedy jeszcze na świecie".

źródło: fcb.de