Wypowiedzi pomeczowe

Pep Guardiola: Jestem zadowolony ze zwycięstwa, przede wszystkim z osiągnięcia drużyny. W ostatnich latach mieliśmy zawsze problemy z Hoffenheim, dlatego wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Ostatnie dziesięć minut to było coś szalonego. To była jeden z lepszych fragmentów w naszym wykonaniu w ostatnich trzech latach.

Robert Lewandowski: Jak zwykle nie było to łatwe spotkanie przeciw Hoffenheim. Po rzucie karnym i czerwonej kartce wiedzieliśmy, że musimy dalej walczyć. Pomimo tych trudności mieliśmy dwie czy trzy dobre okazje bramkowe. Po prostu byliśmy dziś lepsi.

Thomas Mueller: Temperatura i granie tutaj sprawiły, że było to niezwykle gorące spotkanie. Przez cały mecz mieliśmy dobre okazje, nawet gdy graliśmy jednego mniej i zostaliśmy nagrodzeni za niezwykle ciężką pracę jaką wykonaliśmy.

Markus Gisdol (trener Hoffenheim): Dzisiaj mogliśmy zobaczyć jak brutalnie Bayern wykorzystuje indywidualną klasę swoich zawodników. Dwóch czy trzech piłkarzy rozgrywało szybko piłkę; tego nie dało się powstrzymać. Pod koniec myśleliśmy nad zwycięstwem, choć remis byłby również mile widziany. Skończyło się inaczej.

Kevin Volland (napastnik Hoffenheim): Czujemy rozczarowanie. W 90 minucie wbili nam bramkę na 1:2; wcześniej graliśmy bardzo dobrze mieliśmy swoje okazje by zdobyć bramkę. Nie udało nam się to i zostaliśmy skarceni. Przykre!