Wypowiedzi pomeczowe

Pep Guardiola: ”Mieliśmy problem w pierwszych 15 minutach z ustawieniem się i przygotowaniem akcji, dlatego też zbyt często niepotrzebnie traciliśmy piłkę. Jednak potem wszystko uległo zmianie. Sądzę, że 4-0 jest bardzo dużym zwycięstwem. Wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Jednakże jestem niezmiernie zadowolony z naszej postawy po przerwie reprezentacyjnej. To kolejne 3 punkty więcej dla nas."

Arjen Robben: ”Nie rozpoczęliśmy drugiej połowy dobrze. Zapomnieliśmy zwyczajnie jak się gra w piłkę i Hoffenheim stał się bardzo niebezpieczny i zaczął nas atakować. Gra w obronie oraz blokowanie akcji przeciwników nie została dziś przez nas do końca dobrze wykonana."

Mario Götze: ”Czuję się świetnie, jestem w dobrej formie, jestem wysportowany i jestem gotów by cały czas grać. To dużo przesądza, reszta nadzejdzie już sama. Jestem zadowolony, że dziś znów wygraliśmy i nadal jesteśmy na szczycie tabeli. To jest nasz główny cel i miejmy nadzieję, że uda nam się go wspólnie osiągnąć."

Markus Gisdol: ”Jeśli chcesz wywieźć coś z Monachium, zawsze trzeba wszystko poświęcić. Nam się to nie udało. Nie potrafiliśmy wykończyć akcji w decydujących momentach. Wynik 4:0 brzmi okropnie, ale zaczęliśmy bardzo dobrze i udało się nam nawet postraszyć Bayern kilkoma akcjami, które sprawiły im problemy."

Andreas Beck : ”Kiedy przegrywasz 4:0, to brzmi strasznie, w dodatku mówiąc, że zagrałeś dobry mecz. Jednak wciąż czuje, że było dziś OK. Często detronizowaliśmy ataki Bayernu, lecz niestety nie udało się nam tego podtrzymać w ostatnich 15 minutach, kiedy to nie byliśmy już tak agreswyni."