Wypowiedzi: Jestem dumny z zespołu

Bayern Monachium po raz szósty zdobył Superpuchar Niemiec. Thomas Mueller i spółka pokonali wczorajszego wieczoru Borussię Dortmund po konkursie rzutów karnych.

Hasan Salihamidzic:

− Drużyna pokazała charakter i walczyła wspaniale. Podnosili się raz za razem i jestem naprawdę szczęśliwy, że wygrali Superpuchar. To ważne, że udało nam się przełożyć w praktykę, to co dyskutowaliśmy, że pozostaliśmy skupieni i graliśmy jak Bayern Monachium. Piłkarze, który zaliczyli swój pierwszy mecz dla FCB dziś wykonali świetną pracę. Jestem z nich dumny.

Sven Ulreich:

− Dziś mogliśmy oglądać namiastkę takiego Bayernu jaki byśmy chcieli oglądać. W pierwszej połowie mieliśmy kilka okazji, które powinniśmy wykorzystać. Nieszczęśliwie straciliśmy dwie bramki, nie byliśmy wtedy uważni. Mimo wszystko udało nam się wygrać, to fantastyczne i musimy się tego trzymać. Pokazaliśmy dziś odpowiednie nastawienie. Oczywiście jestem dumny, że mogłem pomóc drużynie w rzutach karnych i wygraliśmy Superpuchar.

Robert Lewandowski:

− Jestem bardzo dumny ze zwycięstwa, to nasz pierwszy tytuł. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze. Popełniliśmy kilka błędów, ale to wciąż pierwszy mecz sezonu. Jestem pewny, że w nadchodzących miesiącach wszystko będzie perfekcyjne. Z całą pewnością będziemy tak samo silni jak w minionym sezonie.

Peter Bosz:

− Nie możesz być zadowolony, kiedy  prowadzisz 2:1 na kilka minut przed końcem. Dobrze zaczęliśmy, ale zbyt często traciliśmy piłkę po 15 czy 20 minutach. Mieliśmy szczęście, że Bayern nie zdobył wtedy bramki. W drugiej połowie byliśmy już lepsi.

Nuri Sahin:

− Bardzo dobrze zaczęliśmy, po czym straciliśmy kontrolę, Bayern stawiał nas pod wysoką presją.  W drugiej połowie, to jednak my kontrolowaliśmy mecz, dlatego to wielka szkoda, że przegraliśmy mecz.