DieRoten.pl
Reklama

Wymarzony debiut Tela

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Wczoraj dobiegła końca druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, podczas której rozegrano wiele ciekawych spotkań na arenie międzynarodowej.

Jak już informowaliśmy niejednokrotnie w ostatnich dniach, z pierwszej drużyny Bayernu powołanie otrzymało wielu zawodników – wśród nich możemy wymienić przede wszystkim utalentowanego Mathysa Tela, który od początku sezonu znajduje się w wyśmienitej formie.

18-latek po raz pierwszy w swojej karierze został zaproszony do kadry narodowej Francji U-21 – napastnik wykorzystał szansę w najlepszy możliwy sposób, pokazując się w obu meczach swoich rodaków z bardzo dobrej strony.

W pierwszym spotkaniu przeciwko Bośni U-21, młody gracz bawarskiego klubu pojawił się na ostatnie 13 minut i podobnie jak robił to często w tym sezonie dla FCB, uratował dla kolegów 3 punkty, notując kluczowe podanie przy bramce na 2:1 w 92. minucie pojedynku.

Co do drugiego starcia z Cyprem U-21, Mathys otrzymał już 31 minut, które spożytkował w najlepszy możliwy sposób – zdobywając nie tylko debiutanckiego gola, ale i również kompletując debiutancki dublet! Tym samym Tel w trakcie 2 potyczek i 44 minut na boiskach, zaliczył 2 trafienia i 1 asystę.

Wysoka forma Tela

Licząc tym samym dotychczasowe występy dla Bayernu i kadry narodowej Francji U-21 w sezonie 2023/24, Mathys Tel rozegrał 13 spotkań, spędzając na boiskach 354 minuty. Jego robiący wrażenie dorobek w tym krótkim czasie to z kolei 8 bramek oraz 2 asysty!

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...