DieRoten.pl

Wygrani i przegrani obozu w Doha

fot. statscore
Reklama

Obóz szkoleniowy w Doha, z przystankiem w Kuwejcie, dobiegł już końca. Bawarczycy w tym czasie rozegrali dwa towarzyskie spotkania - z sudańskim Al-Merrikh oraz SC Kuwait. Serwis tz-online.de postanowił dokonać krótkiego podsumowania wyjazdu do Kataru i wybrał największych przegranych oraz wygranych zimowego obozu treningowego. 

Wygrani:

Thiago: Początek przygody Hiszpana z Bayernem nie był najlepszy. Były piłkarz Barcelony musiał pauzować z powodu kontuzji, jednak po powrocie z biegiem czasu pokazywał swoją wartość. W Doha Thiago prezentował się wybitnie - zdobywał bramki i zachwycał sztuczkami technicznymi. Bayern będzie miał z 22-latka wiele korzyści, pod warunkiem, że będą go omijać urazy.

Julian Green: Kto uważnie śledził przygotowania Bawarczyków, ten powinien wiedzieć dlaczego 18-latek ma w kieszeni profesjonalny kontrakt z pierwszą drużyną. Green bardzo dobrze radził sobie na lewym skrzydle, a potwierdzeniem jego dobrej dyspozycji są bramki, które młody piłkarz zdobywał w obu spotkaniach.

Arjen Robben: Holender nie mógł wspierać kolegów na boisku, ale i tak wyjazd do Doha może zaliczyć do udanych. Skrzydłowy Bayernu pracował z całych sił, by jak najszybciej powrócić do pełnej dyspozycji i być gotowym na zbliżające się spotkanie z Borussią M'Gladbach - wszystko wskazuje na to, że to zadanie udało się wykonać.

Przegrani:

Bastian Schweinsteiger: Niemiec wyleciał do Kataru z nadzieją na szybkie wyleczenie kontuzji. Vice-kapitan Bayernu po kilku seriach treningów indywidualnych dołączył do zajęć z drużyną, jednak wtedy zaczęły pojawiać się bóle kolana. Schweini musiał powrócić do treningów pod okiem trenera fitnessu, a cel, który postawił sobie przed wylotem do Doha znacznie się od niego oddalił.

Diego Contento: Wielu ekspertów oraz kibiców Dumy Bawarii jest zdania, że młody defensor nie posiada odpowiednich umiejętności, by reprezentować barwy monachijskiego klubu. Obóz w Doha był tego najlepszym przykładem. 23-latek w meczach sparingowych przypominał o swojej obecności głównie wtedy, gdy zaliczał niecelne podania i źle ustawiał się w bloku defensywnym.

Mario Mandzukić: Brak bramki w meczach sparingowych i fatalna skuteczność - Chorwat miał w meczach testowych kilka sytuacji, które po prostu musiał wykorzystać. 

 

Źródło:
pk

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...