Wygrana na koniec przygody w Doha!

Bayern jest dobrze przygotowany na drugą rundę Bundesligi. Tydzień przed meczem z drużyną VFL Wolfsburg Bawarczycy bez problemu pokonali 4-0 katarski Al Wakarh. W pierwszej jedenastce wystąpił dziś wracający po długiej kontuzji, Arjen Robben. Ponadto swój debiut zaliczył sprowadzony z TSG Hoffenheim, Luiz Gustavo.

Bramki dla Bayernu strzelali kolejno Thomas Muller (57.), Bastian Schweinsteiger (67.), Daniel van Buyten (72.) i Hamit Altintop (89.). Najważniejszy jest jednak fakt że do gry wraca Robben, który swój ostatni mecz rozegrał podczas Mistrzostw Świata. Oprócz niego powrócił także Holger Badstuber.

Debiutujący Gustavo, zagrał swój pierwszy mecz na pozycji lewego obrońcy i bardzo szybko nawiązał współpracę z Franckiem Riberym. W 9. minucie Arjen Robben miał ogromną szansę na bramkę, jednak piłkę z lini bramkowej wybił jeden z obrońców Al Wakrah. W tej samej minucie Thomas Muller strzelił w słupek. Miroslav Klose był przed szansą na dobitkę, jednak znalazł się na spalonym.

Robben wystąpił w pierwszej części spotkania, przed spotkaniem powiedział: "To wspaniale być z powrotem na boisku", po przerwie został jednak zmieniony jak kilku innych kolegów takich jak: Thomas Kraft, Mark van Bommel, Luiz Gustavo, Holger Badstuber.

W ich miejsce pojawili się: Hans Jorg Butt, Edson Braafheid, Diego Contento, Bastian Schweinsteiger oraz Hamit Altintop. W drugiej połowie Bayern nie wykorzystał wielu szans na pokonanie bramkarza gospodzary.

Louis van Gaal skorzystał z 17 graczy których zabrał na obóz sportowy w Katarze. Nie zagrał jedynie odpoczywający Mario Gomez i kontuzjowany Phililp Lahm. Trener Bawarczyków od pierwszych minut postawił na 22-letniego bramkarza. Thomas Kraft wykazał się świetnym refleksem w 16. minucie po strzale Fadela Omara. W drugiej połowie jego miejsce zajął Butt, który dwukrotnie uchronił Bayern od straty Bramki. Bayern powróci do Monachium w niedziele.

Kraft (46.Butt) - Ottl, Breno ( 28. Van Buyten), Badstuber ( 46.Braafheid), Gustavo ( 46. Contento) - Tymoschuk, Van Bommel ( 46. Schweinst