Wygrana na inaugurację!

FC Bayern zrobił to co do niego należało - Bawarczycy w pierwszym meczu sezonu Bundesligi na własnym boisku pokonali Borussię M'Gladbach 3:1 (2:1). Nie obyło się bez nerwowych momentów, mimo iż za sprawą Arjena Robbena (12.) i Mario Mandżukicia (15.) podopieczni Pepa Guardioli szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Rywala do życia przywrócił Dante (41.), który pokonał Manuela Neuera. Po zmianie stron z rzutu karnego wynik podwyższył jednak David Alaba (69.) ustalając ostatecznie wynika spotkania.

Trener Bayernu do gry przed 71 000 publicznością od pierwszych minut posłał Philippa Lahma, Jerome'a Boatenga i Francka Ribery'ego, którzy nie wystąpili w meczu Pucharu Niemiec, rozegranym w poniedziałek. Tym samym na ławce rezerwowych musieli usiąść Rafinha, Daniel van Buyten i Xherdan Shaqiri.

Początek spotkania gospodarze rozegrali wręcz wzorowo. Pierwsze minuty to ciągła presja FCB na graczach przeciwnika, aż w końcu po podaniu Ribery'ego holenderski pomocnik staje oko w oko z bramkarzem Gladbach i technicznym strzałem trafia do siatki (12.). Nie minęło nawet pięć minut, a na tablicy widniał wynik 2:0 po golu z bliskiej odległości Mandzukicia (15.).

Kolejne bramki wisiały w powietrzu, jednak podpieczni Guardioli razili nieskutecznością. Dobre okazje mieli Mario (17.) i Ribery (34.), ale żaden z nich nie potrafił podwyższych prowadzenia. Niespodziewanie do goście zdobyli gola, a konkretnie Dante, który próbując przerwać podanie w 40. minucie potyczki, zmylił Neuera i pokonał własnego golkipera. Bawarczycy chcieli szybko odpowiedzieć rywalowi, ale zarówno Toni Kroos (43.) jak i chorwacki snajper (44.) okazali się nieskuteczni.

Po zmianie stron ochotę do gry nabrali goście, którzy coraz to chętniej atakowali bramkę strzeżoną przez golkiepra reprezentacji Niemiec. Obie ekipy poszły na wymianę ciosów, która pozytywny efekt przyniosła Mistrzom Niemiec. W 68. minucie spotkania ręką w polu karnym zagrał Dominguez, więc sędzia wskazał na jedenastkę. Tą wykonał Thomas Muller, ale Marc ter Stegen zdołał wybronić uderzenie Bawarczyka. Futbolówkę próbował wybić naciskany przez Robbena Dominguez, który zrobił to tak niefortunnie, iż znowu zagrał ręką. Do piłki tym razem podszedł Alaba, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Gladbach (69.).

FC Bayern - Borussia M'gladbach 3:1 (2:1)

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger (73. Kirchhoff) - Robben, Müller (77. Rafinha), Kroos (85. Martínez), Ribéry - Mandzukic
Ersatz:     Starke, Van Buyten, Shaqiri, Pizarro

Borussia M'gladbach: Ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Dominguez, Daems - Kramer (85. de Jong), Xhaka - Herrmann (70. Hrgota), Raffael, Arango (71. Younes) - Kruse

Sędzia: Tobias Welz (Wiesbaden)

Widzów: 71.000

Bramki: 1:0 Robben (12.), 2:0 Mandzukic (15.), 2:1 Dante (40./Eigentor), Alaba (69./rzut karny)

Żółte kartki: Mandzukic / Kramer, Stranzl, Dominguez