Wygrana i wielka feta!

W ostatnim meczu Bundesligi Bawarczycy wygrali u siebie z FSV Mainz 2:0. Pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Bawarczycy jak nas do tego w ostatnich miesiącach przyzwyczaili dominowali przez całe spotkanie. W drugiej połowie piłkę do bramki gości wpakował Bastian Schweinsteiger, dla którego był to dziś szczególny mecz.

Zaraz po meczu odbyła się ceremonia wręczenia patery mistrzowskiej i tradycyjne już oblewanie się piwem. Nie obyło się bez śmiesznych akcentów i żartów, chociażby ten z udziałem Roberta Lewandowskiego, który "strollował" Bastiana Schweinsteigera. Piwnej kąpieli nie uniknął również Pep Guardiola, który próbował uciekać i chować się przed swoimi podopiecznymi, jednakże Jerome Boateng niczym mysz zakradł się i oblał trenera Paulanerem.

Guardiola dokonał trzech zmian w porównaniu do przegranego 2:1 meczu z SC Freiburg w zeszłym tygodniu.  Medhi Benatia, Sebastian Rode oraz Mitchell Weiser zasiedli tym razem na ławce. W ich miejsce zagrali następujący zawodnicy: Dante, Philipp Lahm oraz Thomas Müller. Na ławce zasiedli jeszcze Javi Martinez, Claudio Pizarro oraz młody golkiper Ivan Lucic.

Bayern wystąpił zatem w następującym składzie: Manuel Neuer, Rafinha, Dante, Jerome Boateng, Juan Bernat, Xabi Alonso, Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Mario Götze, Thomas Müller oraz Robert Lewandowski. Arbitrem tego spotkania był doświadczony Thorsten Kinhöfer. Już od pierwszych minut Bayern zdominował grę, jednak Mainz nie miało zamiaru się cały czas bronić i również starało się wyprowadzać ataki.

Po pierwszym kwadransie Bawarczycy mogli już prowadzić, jednak Karius był na posterunku. Po 25 minutach gry nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji - Niko Bungert zagrał ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Świetnym zachowaniem popisał się Thomas, który dał Lewandowskiemu strzelić rzut karny. Tuż przed przerwą obie ekipy miały jeszcze okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie Guardiola postanowił zmienić Müllera, który został zmieniony przez Mitcha Weisera.

Po pierwszych minutach drugiej części spotkania Mainz miało wyborową okazję, jednak Manuel Neuer zdołał wyciągnąć piłkę spod nóg Malliego. W 48. minucie Robert Lewandowski podał piłkę do Bastiana Schweinsteigera. Basti popisał się świetnym uderzeniem i na tablicy widniał już wynik 2:0. Kilka minut później Rode zmienił Alonso. Bayern nie zwalniał tempa.

Gra Bayernu nieco się ożywiła, kiedy na boisko wbiegł Pizarro. Peruwiańczyk miał dwie wyborowe okazje, lecz Karius nie dał sobie już strzelić kolejnych bramek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, zaś kilka minut po ostatnim gwizdku nastąpiło oficjalne ukoronowanie Mistrzów Niemiec.