Wolfsburg - Bayern: Fakty i liczby

Dzięki wygranej Bayernu Monachium 3:1 na Volksawgen Arena Bawarczycy wzięli mały rewanż za kleskę w Wolfsburgu w poprzednim roku, kiedy to VfL upokorzyło podopiecznych Juergena Klinsmanna 1:5. Wynik świadczy o tym, że zwycięstwo nie było zagrożone i Monachijczykom jak najbardziej się należało, jednak już statystyki pokazują, że drużyna prowadzona przez Louisa van Gaala wcale nie miała tak wielkiej przewagi.

- strzały na bramkę 17:17, rzuty rożne 6:2 dla VfL, wrzutki 32:22 dla Wolfsburga

- posiadanie piłki 58:42 dla Bayernu, wygrany pojedynku 61:39 dla FCB

- najwięcej kontaktów z piłką: Bastian Schweinsteiger (113), najwięcej strzałów na bramkę: Arjen Robben (4)

Bramka Arjena na 1:0 w 2. minucie spotkania była najszybszym trafieniem Bayernu w tym sezonie.

W 46. minucie meczu holenderski skrzydłowy bawarskiego zespołu trafił w słupek. Jak policzono był to już 13 słupek/poprzeczka dla Bayernu w tym sezonie - żaden inny klub Bundesligi nie miał tyle razy pecha.

Daniel van Buyten w Wolfsburgu trafił po raz 6. w tym sezonie do bramki rywala. Nigdy wcześniej nie był tak skuteczny! W sezonie 2004-2005 w jego pierwszych rozgrywkach w barwach Hamburga SV zdobył pięć bramek. Na dzień przed 32. urodzinami belgijski stoper zanotował 150. występ w Bundeslidze i 89. w barwach Bayernu.

350. mecz w Bundeslidze zaliczył bramkarz FC Bayern Hans Joerg Butt. W swoim jubileuszowym występie golkiper Monachijczyków wybronił rzut karny wykonywany przez Grafite. Była to 9. "jedenastka" obroniona przez Hansa w jego karierze na 31 prób przeciwników.

Swój pierwszy jubileusz obchodził Thomas Müller. Młody zawodnik Bayernu w Wolfsburgu zagrał po raz 25. w Bundeslidze.