Wilki z Pucharem Niemiec!

Zwycięzcą Pucharu Niemiec sezonu 2014/15 został VfL Wolfsburg, który w finale pokonał Borussię Dortmund 3:1. Dla ekipy prowadzonej przez Dietera Heckinga jest to pierwszy taki tytuł w całej historii klubu. W 1995 roku Wolfsburg grał w finale Pucharu, jednak nie był w stanie pokonać Mönchengladbach.

Pierwszą bramkę zdobył już w 5. minucie Pierre-Emerick Aubameyang, który wykorzystał błąd w ustawieniu defensorów Wolfsburga. W 22. minucie do bramki strzeżonej przez Langeraka strzelił były Bawarczyk - Luiz Gustavo. Wicemistrzowie Niemiec nie odpuszczali i zaledwie po 11 minutach kolejną bramkę zdobył niesamowity w tym sezonie Kevin de Bruyne.

Niecałe pięć minut później Bas Dost zdobył trzecią bramkę, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 na korzyść zespołu Heckinga. W drugiej części spotkania rezultat nie uległ zmianie.

Zwycięstwo Wolfsburga w Pucharze Niemiec oznacza, że powalczą oni z Bayernem o Superpuchar Niemiec.