Wielki mecz Stanisica, Franja z porażką

Nie dalej jak wczoraj wieczorem i dziś nad ranem odbyły się kolejne spotkania na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Stade de France w Saint-Denis: Francja 0:1 (0:1) Chorwacja

Wczorajszego wieczoru swoje ostatnie spotkanie w ramach tej przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze francuskiej reprezentacji narodowej. Rywalem podopiecznych Didiera Deschampsa była drużyna Chorwatów, która „na papierze” wygląda gorzej niż Francuzi i była skazywana na porażkę.

Niemniej jednak to Chorwacja okazała się lepszym zespołem i pokonała mistrzów Świata z 2018 roku 1:0, po tym jak rzut karny wykorzystał Luka Modric. Warto wspomnieć, że świetny mecz zaliczył przede wszystkim Josip Stanišić, który dosłownie zatrzymał Mbappe i spółkę.

Co do reszty graczy Bayernu, to Benjamin Pavard pojawił się na boisku po przerwie, zaś Kingsley Coman w ostatnich 18 minutach. Dla obu ekip był to ostatni mecz i wkrótce zawodnicy udadzą się na zasłużone urlopy po niezwykle długim sezonie 2021/22.

Stadion Parken w Kopenhadze: Dania 2:0 (2:0) Austria

Równolegle z pojedynkiem Francuzów, swoje spotkanie rozgrywali także Austriacy, którzy mierzyli się w Kopenhadze z Duńczykami. Podopieczni Ralfa Rangnicka byli jednak bez szans w pojedynku z Danią i ponieśli porażkę 0:2 (po bramkach Winda oraz Olsena).

Jedyny reprezentant bawarskiego klubu na boisku, czyli Marcel Sabitzer, rozegrał całe 90 minut. Dla obu reprezentacji było to zarazem ostatnie starcie w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Estadio Olimpico Metropolitano w San Pedro Sula: Honduras 2:1 (1:0) Kanada

Powodów do zadowolenia nie może mieć z kolei Alphonso Davies i spółka, albowiem Kanadyjczycy mierzyli się dziś nad ranem (czasu europejskiego) na Estadio Olimpico Metropolitano w San Pedro Sula z reprezentacją narodową Hondarusu.

Mimo starań, podopieczni Herdmana musieli uznać wyższość swoich rywali, którzy zwyciężyli ostatecznie 2:1. Defensor Bayernu podobnie jak ostatnio zagrał na skrzydle (spędził na boisku pełne 90 minut).