#Wideo: Piękne bramki przeciwko Stuttgartowi

Już w sobotę podopiecznych Hansiego Flicka czeka kolejne spotkanie w ramach Bundesligi. Tym razem przeciwnikiem "Die Roten" będzie VfB Stuttgart. W bogatej historii spotkań między tymi zespołami nie mogło oczywiście zabraknąć pięknych bramek.

Dzisiaj skupimy się na dwóch trafieniach wyjątkowej urody, które miały miejsce w sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015.

Thiago 2013/2014

Bayern w styczniu 2014 po niezwykle emocjonującym meczu pokonał na wyjeździe Vfb 2:1. To jednak gospodarze przez większą część meczu znajdowali się na prowadzeniu. W 28. minucie gry bramkę dla Stuttgartu zdobył bowiem Vedad Ibisevic, który - jak pokazały później powtórki - znajdował się na pozycji spalonej. Arbiter tego spotkania nie dostrzegł jednak tego faktu i monachijczycy musieli odrabiać straty. Na wyrównanie stanu meczu trzeba było jednak czekać aż do 76 minuty gry, kiedy to bramkę zdobył Claudio Pizzaro. Ozdobą spotkania było jednak niesamowite trafienie Thiago, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie w ostatniej akcji meczu!

Alaba 2014/2015

Aż takich emocji nie dostarczyło natomiast spotkanie, które odbyło się rok później. Bayern przyjechał wtedy do Stuttgartu po dwóch ligowych spotkaniach, w których niespodziewanie zgubił punkty. Podopieczni Pepa Guardioli przełamali jednak złą passę i sięgnęli po komplet punktów. Pierwszą bramkę dla FCB zdobył kilka minut przed przerwą Arjen Robben. Po zmianie stron wynik meczu ustalił fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego David Alaba.