Weinzierl: Bayern był faworytem

W swoim pierwszym spotkaniu na Allianz Arenie w 2017 roku podopieczni Carlo Ancelottiego zremisowali 1-1 z drużyną Schalke 04 Gelsenkirchen.

Strzelanie rozpoczął już w 9. minucie Robert Lewandowski, który w pięknym stylu przelobował Ralfa Fahrmanna. Kilka minut później bramkę wyrównującą zdobył z rzutu wolnego, po silnym uderzeniu Naldo.

Ostatecznie widzowie zgromadzeni na Allianz Arenie nie doczekali się już większej ilości bramek. Spotkanie w Monachium zakończyło się remisem 1-1, zaś "Bawarczycy" musieli zadowolić się podziałem punktów z doskonale prezentującym się tego dnia zespołem z Gelsenkirchen.

Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, a zwłaszcza w pierwszej połowie. Zawsze  będziemy autsajderami w pojedynkach z liderami Bundesligi. Każdy spodziewał się klarownego zwycięstwa FCB, jednakże broniliśmy się doskonale i zagraliśmy z wiarą we własne umiejętności − powiedział po meczu Markus Weinzierl.

Odpowiedzieliśmy idealnie na stratę bramki, zaś potwierdzeniem tego była bramka Naldo z rzutu wolnego. Po wyrównaniu kontynuowaliśmy swoją grę i wykreowaliśmy sobie jeszcze kilka innych dogodnych sytuacji − kontynuował trener "Die Knappen".

Bawarczycy bardzo podkręcili tempo w drugiej części spotkania, jednakże my pozostaliśmy skupieni i mocni w defensywie. Jestem szczęśliwy i zadowolony z postawy każdego z naszych zawodników w tym spotkaniu − zakończył Weinzierl.