DieRoten.pl
Reklama

Wciąż brak ofert za Zirkzee

fot.
Reklama

Wraz z początkiem sezonu 2022/2023, do pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec powrócił utalentowany napastnik – Joshua Zirkzee.

Przypominamy po raz kolejny, że młody snajper spędził ostatni sezon 2021/22 na rocznym wypożyczeniu w zespole RSC Anderlecht, co z perspektywy czasu należy uznać za doskonałą decyzję klubu i samego zawodnika.

Biorąc pod uwagę wszystkie występy w minionej kampanii (wszystkie rozgrywki), to Joshua Zirkzee rozegrał łącznie 47 spotkań, w których to miał udział przy 31 trafieniach – na wynik ten przełożyło się dokładnie 18 bramek oraz 13 asyst.

Choć Holender przepracował pełny okres przygotowawczy z „Bawarczykami”, to biorąc pod uwagę liczne doniesienia prasowe z ostatnich dni, holenderski snajper cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Europie – mowa między innymi o klubach z Holandii, Anglii, czy też Włoch.

Niedawno pojawiły się nawet informacje, że bliski transferu 21-latka jest Fulham. Według doniesień „Evening Standard” Anglicy mają już nawet prowadzić dobre rozmowy z monachijczykami w tej sprawie. Sam zawodnik również ma być otwarty na przenosiny do drużyny „The Cottagers”.

Nieco inaczej sytuację przedstawił jednak niemiecki „Sport Bild”. Jak poinformował Christian Falk, mimo niedawnych spekulacji, do tej pory na stole Bayernu nie pojawiła się jakakolwiek oferta, czy zapytanie ws. Holendra. Mimo wszystko FCB nie zamierza stawać na drodze Joshuy i jeśli pojawi się odpowiednia propozycja, to sprzedaż będzie możliwa.

Nieoficjalnie mówi się, że bawarski klub mógłby zainkasować za Zirkze kwotę transferową w wysokości od 10 do 15 milionów euro.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...