FCB II mistrzem pierwszej rundy w swojej lidze

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Szczególnie ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze drugiej drużyny klubu ze stolicy Bawarii.

FCB II

Bayern II 2:1 (2:1) Wacker Burghausen

Wczorajszego wieczoru podopieczni Holgera Seitza odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście układu sił w tabeli. Monachijczycy pokonali na własnym terenie ekipę Wacker Burghausen 2:1 po bramkach Francka Eviny oraz kapitana Nicolasa Feldhahna. Jedynego gola dla gości zdobył Muhamed Subasic. Warto wspomnieć, że wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie.

Wygrana sprawia, że FCB II zapewniło sobie mistrzostwo pierwszej rundy bawarskiej ligi regionalnej. Zawodnicy „Dumy Bawarii” zajmują fotel lidera z przewagą czterech oczek nad drugim VfB Eichstaett. Co więcej monachijczycy wciąż mają do rozegrania dwie zaległy kolejki.

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Chłopcy dali z siebie wszystko i zdobyli trzy punkty. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, to nie był nasz najlepszy występ. Jednakże z uwagi na okoliczności i sytuację kadrową, musisz po prostu pochwalić chłopaków – powiedział trener Seitz.

Choć Seitz był zmuszony radzić sobie bez 10 zawodników, to Bayern II nie dał za wygraną. Burghausen rozpoczęło mecz z wysokiego C, jednakże po stracie bramki „Bawarczycy” wzięli się w garść i do przerwy zdobyli dwie bramki. Druga część spotkania również oscylowała w wiele sytuacji bramkowych po obu stronach, ale wynik 2:1 utrzymał się już do końca. Do akcji Wriedt i spółka wracają już w najbliższy piątek, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z wiceliderami – VfB Eichstaett.

Skład: Fruechtl - Tuerkkalesi, Feldhahn, Mai, Koehn - Welzmueller, Zaiser - Franzke, (90’ Senkbeil) Meier, Evina (85’ Lange) - Wriedt (90’ Butler)

Bramki: 0:1 Subasic (14’), 1:1 Evina (31’), 2:1 Feldhahn (44’)

FCB U19

FC Augsburg U19 1:0 (0:0) Bayern U19

Niestety piłkarze zespołu do lat dziewiętnastu musieli tym razem pogodzić się z porażką. W starciu wicelidera z trzecią drużyną młodzieżowej Bundesligi regionu południowego/południowo-zachodniego lepsi okazali się juniorzy FC Augsburga, którzy ograli swoich rówieśników z Monachium 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 77. minucie dla FCA U19 zdobył Dominic Schmidt.

Sobotnia porażka podopiecznych Sebastiana Hoenessa sprawia, że klub spadł na czwarte miejsce w tabeli ligowej. Młodzi „Bawarczycy” tracą na ten moment 2 oczka do liderującego FSV Mainz U19.

Oczywiście jesteśmy zawiedzeni. Nie mogę winić mojego zespołu za cokolwiek. Momentami graliśmy bardzo dobrze. Na ten moment musimy po prostu zyskać trochę szczęścia, aby odnosić zwycięstwa w takich meczach – powiedział trener Hoeness.

Zawodnicy z Augsburga rozpoczęli zawody bardzo dobrze i przeważali z początku, ale z czasem, to monachijczycy przejęli kontrolę. Bayern miał większe posiadanie i więcej okazji bramkowych. Augsburg również radził sobie dobrze. Bliscy szczęścia w pierwszej połowie byli m. in. Johansson oraz Zirkzee. Po zmianie stron obraz niewiele uległ zmianie – FCB nadal kontrolowało przebieg meczu i miało więcej z gry, podczas gdy FCA nie dopuszczało do błędów. Na trzynaście minut przed końcem starcia gospodarze zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. „Bawarczycy” szukali szybkiej odpowiedzi, ale Marcel Zylla zmarnował świetną okazję. Do akcji podopieczni Hoenessa wracają 3 listopada, kiedy to podejmą u siebie Heidenheim U19.

Skład: Wagner – Rausch, Stanisic, Richards, Daniliuc (78’ Cuni), Lungwitz – Johansson, Stiller, Pudic – Zirkzee (58’ Butler), Zylla

Bramki: 1:0 Schmidt (77’)

FCB U17

Bayern U17 3:0 (1:0) Karlsruher SC U17

Podopieczni Miro Klose nie zwalniają tempa! W ubiegłą sobotę zawodnicy Bayernu do lat siedemnastu odnieśli swoje siódme zwycięstwo z rzędu! Tym razem ofiarą młodych „Bawarczyków” padła ekipa Karlsruher S.C. U17, którzy zostali pokonani 3:0 po bramkach Tillmana, Mosandla oraz Bazdrigiannisa.

Kolejna wygrana umocniła pozycję FCB U17 w tabeli ligowej – podopieczni Miro Klose okupują fotel lidera z przewagą pięciu punktów nad FSV Mainz. Warto wspomnieć, że bilans monachijczyków w tym sezonie ligowym, to 10 zwycięstw oraz jedna jedyna porażka ze wspomnianą wyżej ekipą z Moguncji.

Możemy być zadowoleni z naszego występu. To był bardzo dominujący mecz w naszym wykonaniu. Chłopcy pokazali to, nad czym pracowaliśmy. Chcieliśmy pozwolić naszym rywalom biegać. Równie dobrze operowaliśmy piłką – powiedział trener Klose.

Od samego początku młodzi „Bawarczycy” przejęli kontrolę nad meczem i zamknęli rywali na ich połowie. Po kwadransie było już 1:0, kiedy to kapitan Tillman wykorzystał rzut karny, który sam zresztą wywalczył. Do końca pierwszej połowy monachijczycy nadal dominowali Karlsruher. Po zmianie stron podopieczni Klose nie zwalniali tempa i stale napierali na swoich przeciwników, czego efektem były kolejne dwie bramki. Kolejne spotkanie FCB U17 rozegra już w niedzielę, zaś ich rywalem będzie Ingolstadt U17.

Skład: Kainz – Ignjatic, Reinelt (74’ Denk), Lawrence, Herold (63’ Hofmann) – Rhein (76’ Brueckner), Fust – Mosandl (74’ Halbich), Tillman, Guenther – Bazdrigiannis

Bramki: 1:0 Tillman (15’), 2:0 Mosandl (47’), 3:0 Bazdrigiannis (75’)