DieRoten.pl

Watzke: Mam nadzieję, że Zwayer nie poprowadzi już spotkań BVB

07.12.2021, 09:16:11
Ł. Skwiot

Podobne artykuły

Niedawny pojedynek w ramach 14. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund wywołał niemałe poruszenie w świecie niemieckiej piłki.

reklama

reklama

Wszystko za sprawą decyzji sędziego Felixa Zwayera, który zdaniem wielu osób podejmował złe decyzje – jak chociażby nie dyktując rzutu karnego za faul na Marco Reusie. Przypominamy jednak, że jedenastka i tak mogłaby zostać anulowana, albowiem nieco wcześniej na spalonym znajdował się Erling Haaland.

Niemniej jednak piłkarze, trener oraz prezes Borussii Dortmund nie pozostawili suchej nitki na arbitrze. Dla przykładu Hans-Joachim Watzke po kilku krytycznych wypowiedziach, wyraził także nadzieję, że 40-latek nie poprowadzi już spotkań z udziałem BVB.

− Zwayer nie był moim zdaniem zbyt samokrytyczny. Mówi, że ocenia kontakt z Reusem jako normalny kontakt, ale wszyscy widzą w zwolnionym tempie czarno na białym, że było przewinienie. Jeśli Zwayer mówi, że tego nie widział i pytał w Kolonii, czy był kontakt, to chyba tam zasnęli – skomentował krytycznie Watkze.

Zwayer nie był konsekwentny po obu stronach. Skoro nie było faulu na Reusie, to nie powinno być też ręki i karnego za Hummelsa. Tam widział rękę? Z pewnością byłoby najlepiej dla wszystkich stron, gdyby DFB zdecydowało się nie pozwolić mu na razie na sędziowanie kolejnych meczów BVB – dodał.

Z drugiej strony szef dortmundzkiego klubu jest przekonany, że intensywność i widowisko w pojedynku BVB z Bayernem, była najlepszą reklamą dla niemieckiej piłki na całym świecie.

− Ten mecz był najlepszą reklamą dla niemieckiej piłki. Jednak dla nas to wciąż nieprzyjemne uczucie. Zasługiwaliśmy na remis. Możemy budować na tym występie, ale w końcówce zadano nam cios, który pozbawił nas nagrody, na którą zasługiwaliśmy – podsumował Hans-Joachim Watzke.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama07.12.2021 22:58
Watzke to ma kompleksy od dekady ogląda plecki Bayernu...
07.12.2021 20:06
Brednie, ale niczego więcej po tym człowieczku się nie spodziewałem.
07.12.2021 16:59
07.12.2021 14:15
A ja, gdybym był prezesem BVB, miałbym nadzieję, że Watzke nie będzie dłużej premierem.
07.12.2021 13:53
zalosne miauczenie jak zwykle ze strony bvb
07.12.2021 13:18
@MINGA1 w przypadku ręki Hummelsa nie można mówić o tym, że sytuacja była 50/50 bo to było celowe zagranie. Hummels próbował startować do piłki głową ale wiedział, że jej nie sięgnie więc wystawił łokieć, trudno tutaj mówić o przypadku, raczej o boiskowym cwaniactwie.
Piłka zmierzała na nogę Mullera, więc zagrożenie było duże.

W przypadku Reusa to w momencie kontaktu z Hernandezem sam sobie podstawia nogę, widać to na powtórkach. Zwykle cwaniactwo i próba wymuszenia. Wiadomo, że jak się jest emocjonalnie za jakąś drużyną to percepcja się zmienia.
07.12.2021 11:57
Panie wacek, każdy ma prawo mieć swoje zdanie i większość opinii jest taka że przy reusie karnego absolutnie nie było gdyż sytuacja mieściła się w kategoriach twardej walki jakich w trakcie meczu jest kilkadziesiąt.
Natomiast przy Hummelsie sytuacja była 50-50 i sędzia akurat podjął taką decyzję jak sam uważał.
W każdym meczu są tak zwane kontrowersje sędziowskie spowodowane brakiem klarownych i przejrzystych przepisów co służy robieniu kasy przez MAFIĘ fifa-uefa gdzie jednemu człowiekowi daje się możliwość kreowania wyniku meczu i interpretowania przepisów wg. własnego widzimisię.
Nawet w sytuacji jak ta z Hummelsem sędziowie podejmują 4 decyzje i każda z nich ""jest zgodna ""z przepisami gry w piłkę nożną:
1. Grać dalej - choć ręka była, ale zagranie było przypadkowe w ferworze walki
2. Zagranie ręką w polu karnym - rzut karny
3. Rzut karny + zółta karta / niby to jest teraz obligatoryjne, ale nie takie cuda widziałem /
4. Zagranie celowe uniemożliwiające drużynie przeciwnej zdobycie gola / bo przecież za plecami Hummelsa do strzału przymierzał sie Muller / rzut karny + czerwona kartka.
Kilka lat temu w LM w wyskoku w walce o piłkę na skraju pola karnego i w niegroźnej sytuacji Boa został trafiony przypadkowo piłką w rękę i nawet tego nie widział gdyż był odwrócony tyłem - i co jak decyzja barana w czerni: rzut karny i...CZERWONA dla Boa. MOŻNA ? - można
07.12.2021 11:10
Sędzia podjął słuszne decyzje i tyle w temacie. Rozumiem że w Dortmundzie są niepocieszni bo znów dostali baty od największego rywala ale panowie, przegrywać trzeba umieć!!
07.12.2021 10:20
Wacek jeśli nie znasz przepisów piłki nożnej to halt die klappe
07.12.2021 09:41
Żółtki są tak zakompleksionym klubem, że wszędzie widzą spisek w sędziowaniu, że wszyscy są przeciw nim.