DieRoten.pl
Reklama

Walker wciąż nie podjął decyzji

fot. Fotolia
Reklama

Mimo dokonanych do tej pory ruchów w obronie Bayernu, w nadchodzących dniach i tygodniach należy spodziewać się kolejnych zmian w defensywie FCB.

Lada dzień nowym zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec ma zostać Kim Min-jae, który w zeszłym tygodniu pomyślnie przeszedł badania medyczne. Mówi się, że w przeciągu najbliższych dni Koreańczyk zjawi się w Monachium i podpisze kontrakt do 2028 roku.

W międzyczasie monachijczycy pracują też nad transferem nowego prawego defensora, jako że tego lata stolicę Bawarii najpewniej opuści Benjamin Pavard. Kandydatem numer jeden od dłuższego czasu pozostaje Kyle Walker.

Bayern złożył bardzo dobrą ofertę

Z informacji ujawnionych przez dziennikarza Floriana Plettenberga w najnowszym odcinku programu „Transfer Update – die Show”, możemy dowiedzieć się, że niezależnie od przyszłości pozostałych w zespole prawych defensorów, mistrzowie Niemiec pragną pozyskać Kyle’a Walkera.

Wielkim zwolennikiem Anglika jest Thomas Tuchel, który jest uważany za główną siłę napędową tego transferu. Niemiec ceni prawego obrońcę Manchesteru City nie tylko z racji na jego umiejętności defensywne, ale przede wszystkim niesamowitą szybkość i tempo.

Nieoficjalnie mówi się, że „Bawarczycy” złożyli 33-latkowi bardzo dobrą ofertę kontraktu do 2025 roku, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

City i Bayern walczą

Podczas gdy Bayern stara się pozyskać Kyle’a Walkera, to Manchester City również dwoi się i troi, aby przekonać Anglika do pozostania na dłużej, zwłaszcza że klub ma opuścić Joao Cancelo. Z drugiej strony defensor do dziś nie podjął jeszcze decyzji odnośnie swojej przyszłości.

Źródło: Transfer Update - Die Show
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...