DieRoten.pl
Reklama

Walker podejmie wkrótce decyzję

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Jak już informowaliśmy kilkukrotnie w ostatnich dniach, tego lata należy spodziewać się wielkich zmian w defensywie pierwszej drużyny Bayernu.

Po tym jak z klubu odszedł już Joao Cancelo (umowa wypożyczenia Portugalczyka dobiegła końca), niebawem z Bayernu odejść powinni także Lucas Hernandez oraz Benjamin Pavard. W przypadku drugiego Francuza może to jeszcze potrwać, ale jego odejście wydaje się być przesądzone.

W międzyczasie monachijczycy pracują nad transferami dwóch innych defensorów – Kim Min-jae z Napoli oraz Kyle’a Walkera z Manchesteru City.

Jeśli mowa o Koreańczyku, to jego przenosiny na Allianz Arenę są już kwestią czasu, albowiem defensor i FCB osiągnęli już pełne porozumienie w sprawie 5-letniego kontraktu. Do finalizacji tego transferu pozostały już tylko badania medyczne oraz wypłacenie Napoli przez „Bawarczyków” około 50 mln euro jako klauzuli odejścia.

Co do wspomnianego wyżej Anglika, najnowsze informacje w jego sprawie przedstawił dziennikarz oraz włoski ekspert transferowy Fabrizio Romano, który donosi, że o defensora zabiega nie tylko Bayern, ale i również jego obecny klub.

Decyzja w tym tygodniu

Bayern wciąż naciska i stara się przekonać Kyle'a Walkera na transfer, ale z drugiej Manchester City naciska na przedłużenie kontraktu z Anglikiem. W najbliższych dniach defensor ma podjąć decyzję - pozostać w Anglii lub przenieść się do Monachium. Póki co nie wiadomo jeszcze, na co zdecyduje się 33-latek. Niemniej jednak niedawno jeszcze spekulowano, że to monachijczycy mają większe szanse.

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...