DieRoten.pl
Reklama

Wagner: Zawsze marzyłem, aby założyć koszulkę FCB

fot. DieRoten.pl
Reklama

Pod koniec zeszłego tygodnia, klub ze stolicy Bawarii potwierdził oficjalnie, że pozyskał na nowy sezon utalentowanego Maximiliana Wagnera z młodzieżówki Stuttgartu.

19-latek podpisał długoterminowy kontrakt i wraz z początkiem sezonu 2023/2024 wzmocni on szeregi drugiej drużyny Bayernu, gdzie obowiązki trenera pełni Holger Seitz.

Wielką zaletą Maximiliana Wagnera jest fakt, że choć jest on nominalnie środkowym napastnikiem, to może także grać na obu skrzydłach (w bieżącym sezonie strzelił 15 bramek i zdobył 2 asysty w 19 meczach dla Stuttgartu U-19). Niemiec nie ukrywa, iż założenie pewnego dnia koszulki FCB było jego wielkim marzeniem, co też przyznał w wywiadzie dla „FCB.de”.

− Bayern zawsze był istotnym klubem w moim życiu, ponieważ dorastałem w pobliżu. Zawsze było moim marzeniem, aby pewnego dnia założyć tę koszulkę. To, że teraz się udało, to po prostu dobre uczucie – powiedział Wagner.

Młodego napastnika, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował Bayern II, zapytano również o to, z którym piłkarzem z Campusu FCB, posiada on największy kontakt.

− Grałem z Bennym Dibrani w U-13 w Regenburgu, więc znamy się dobrze. Jeszcze bliższe relacje mam z Lucasem Copado poprzez reprezentację narodową – dodał.

− Oni tylko zawsze bardzo pozytywnie wypowiadali się o swoim klubie. Znam jeszcze kilku i nie mogę się doczekać, aby w przyszłości znaleźć się na boisku z chłopakami – podsumował Maximilian Wagner.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...