DieRoten.pl
Reklama

Vita: Chcę się dalej rozwijać w Fortunie

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Kilka dni temu, zgodnie z zapowiedziami niemieckiej i holenderskiej prasy, klub ze stolicy Bawarii opuścił kolejny zawodnik drugiej drużyn Bayernu.

Zawodnikiem tym jest Remy Vita, który ostatni sezon 2021/22 spędził na rocznym wypożyczeniu w Barnsley FC. Po powrocie do klubu ze stolicy Bawarii, Francuz wraz z kierownictwem sportowym Campusu podjął decyzję, że odejście będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Tym samym z dniem 5 lipca 2022 roku, 21-letni defensor przeniósł się do ekipy Fortuny Sittard z holenderskiej Eredivisie. Choć żadna ze stron nie ujawniła kwoty transferowej, to miała ona wynieść około 1-2 milionów euro. Remy związał się z nowym klubem umową do 2026 roku.

− W ostatnich sezonach miałem okazję zdobywać doświadczenie w różnych krajach i rozgrywkach – powiedział Vita na swojej prezentacji.

− Zabiorę to ze sobą do Sittard. Chciałbym się tu dalej rozwijać. O tym, że klub ma do mnie zaufanie świadczy mój czteroletni kontrakt. Teraz pozostaje mi błyszczeć w barwach Fortuny – podsumował Remy Vita.

Vita trafił do bawarskiego klubu dwa lata temu z Troyes za około 1,5 mln euro. W swoim pierwszym sezonie gry dla Bayernu II wystąpił w 25 meczach, po czym pod koniec sierpnia 2021 roku został wypożyczony na rok do FC Barnsley, gdzie rozegrał 20 spotkań.

 

Źródło: Fortuna
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...