DieRoten.pl
Reklama

Vinlof: Obóz treningowy zbliżył nas jako zespół

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Jakiś czas temu, druga drużyna Bayernu Monachium spędziła kilka dni w słonecznej Hiszpanii w ramach zimowego obozu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2023/24.

Monachijczycy jakiś czas temu powrócili już z Cadiz i obecnie w pocie czoła przygotowują się do rundy wiosennej przy Saebener Strasse. Warto podkreślić, że zanim FCB II powróci do akcji w bawarskiej lidze regionalnej, to rozegrają jeszcze dwa sparingi – przeciwko Ried oraz Slavii Praga B.

Z kolei na stronie „FCB.de” pojawił się obszerny wywiad z utalentowanym defensorem, a będąc dokładniejszym Matteo Perezem Vinlofem, który od lipca jest graczem drugiej drużyny Bayernu. Młodego Szweda zapytano między innymi o niedawny obóz treningowy oraz dotychczasowy pobyt w Monachium.

− Obóz treningowy jeszcze bardziej zbliżył nas do siebie jako
zespół, zarówno na boisku, jak i poza nim. Dołączyło do nas kilku zawodników z
drużyny U-19, ale też kilku odeszło. Wszystko poszło dobrze po mojej kontuzji.
Chcę kontynuować pracę nad swoją sylwetką w nadchodzących tygodniach, aby być w jak najlepszej formie na resztę sezonu – powiedział Vinlof.

− Odkąd tu jestem, wszystko idzie naprawdę dobrze. Najtrudniejszą
rzeczą był język. Ale myślę, że od tego czasu dobrze sobie z tym poradziłem.
Monachium jako miasto jest oczywiście bardzo ładne i jest też kilka podobieństw
do mojego domu w Sztokholmie – podsumował Matteo Perez Vinlof.

 

W bieżącym sezonie 2023/24, Matteo miał okazję rozegrać póki co 14 spotkań dla zespołu Holgera Seitza w bawarskiej lidze regionalnej, zaś jego dorobek w tym czasie to 3 asysty. Nominalną pozycją Vinlofa jest lewy bok obrony.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...