Vidal w ćwierćfinale Copa America

Arturo Vidal i jego koledzy z reprezentacji Chile awansowali do dalszej fazy rozgrywek Copa America, które tym razem wyjątkowo odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Vidal i spółka awansowali z drugiego miejsca.

W ostatnim meczu grupy D Chile pokonało Panamę 4-2, choć to drużyna z Ameryki Północnej objęła jako pierwsza prowadzenie już w piątej minucie rywalizacji. Obrońcy tytułu bardzo szybko odpowiedzieli na sprawą Vargasa, który wyrównał w 15' minucie. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy ten sam zawodnik zdobył bramkę na 2-1.

Po zmianie stron w 50' minucie trafienie na 3-1 zaliczył Alexis Sanchez, który zdobył jeszcze jedną bramkę w końcówce spotkania. Z kolei rywale Chilijczyków zdobyli drugą bramkę w 75' minucie.

Vidal został zmieniony w 90' minucie. W kolejnej fazie Chile będzie rywalizować z Meksykiem. Pozostałe pary:

17 lipiec 03:30 USA - Ekwador
18 lipiec 02:00 Peru - Kolumbia
19 lipiec 01:00 Argentyna - Wenezuela
19 lipiec 04:00 Meksyk - Chile