VfB vs FCB - wypowiedzi pomeczowe

Bayern Monachium pokonał we wczorajszych Derbach Południa VfB Stuttgart 2:1. Gola na wagę zwycięstwa dopiero w 93' minucie meczu zdobył Thiago Alcantara. Co do powiedzenia po tym spotkaniu mieli trenerzy oraz zawodnicy obu drużyn?

Pep Guardiola: Zagralismy dobrze, wliczając w to pierwszą połowę. Ciężko jest koncentrować się przez całe spotkanie. Pod koniec meczu wyszlismy na prowadzenie i z tego powodu jesteśmy szczęśliwi.

Philipp Lahm: W pierwszej połowie często byliśmy przy piłce, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać. W drugiej połowie pokazaliśmy, że cierpliwośc pozwala na zdobywanie pięknych bramek we właściwym momencie. Stuttgart zagral bardzo dobre spotkanie. Nie dawali zepchnąć się do defensywy. W drugiej połowie zmieniliśmy parę spraw w swojej grze i to nam pomogło. Każdy chce być pierwszym, który nas pokona. Stuttgart był najbliżej.

Thiago: Taki jest wlaśnie Bayern, walczyliśmy o wygraną do samego końca. Wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję. Muszę dodać, że zawsze przy takiej bramce jaką zdobyłem dziś jest jakiś procent szczęścia w tym wszystkim.

Thomas Schneider(trener VfB): Ogólnie mówiąc zagralismy dobry mecz. Bayern miał większe posiadanie, ale to my mielismy lepsze okazje na zdobycie bramki. Zasługiwalismy chociaż na ten jeden punkt. Trzymaliśmy się dobrze, solidnie w defensywie. Nie daliśmy za wiele możliwości, aby Bayern się rozwinął, lecz i tak pozwoliliśmy na zbyt dużo.

Konstantin Rausch(Stuttgart): Nadal nie mogę w to uwierzyć. Zagraliśmy naprawdę dobrze, byliśmy zdeterminowani i zagraliśmy wybitnie w defensywie. Zaczynaliśmy się czuć jak zwycięzcy, ale na koniec meczu zostaliśmy z absolutnie niczym.