DieRoten.pl

Van Praag: Rummenigge nikogo nie zdradził!

20.11.2018, 10:23:48
FotoOlimpik

Kilka tygodni temu piłkarski świat obiegła dość zaskakująca wiadomość – Bayern z innymi europejskimi zespołami z topu miał planować utworzenie tak zwanej Superligi.

Wedle doniesień „Football Leaks” wiele potęg europejskich z Bayernem Monachium na czele miało planować utworzenie oderwanej od rozgrywek ligowych i UEFA tak zwanej Superligi. Mistrzowie Niemiec błyskawicznie zdementowali te plotki, dając jednocześnie do zrozumienia, że nie mają zamiaru odłączać się od Bundesligi i Ligi Mistrzów.

Ostatnio dość ciekawe słowa na temat tych doniesień wypowiedział prezes Holenderskiego Związku Piłki Nożnej – Michael van Praag. 71-letni Holender przedstawił zupełnie inne stanowisko w przeciwieństwie do tego, co zaserwowali nam dziennikarze „Der Spiegel” kilka tygodni temu.

Jeśli wierzyć słowom van Praaga, to Real Madryt i turyński Juventus mieli napędzać plany utworzenia Superligi, podczas gdy Bayern Monachium miał robić wszystko co w swojej mocy, aby pokrzyżować te plany.

Przysięgam, że Karl-Heinz Rummenigge starał się jak mógł, aby doprowadzić do wspólnych rozmów wszystkich klubów i UEFA – powiedział prezes KNVB.

− Rummenigge nikogo tak naprawdę nie zdradził. On robił wszystko co w swojej mocy, aby utrzymać całą piłkarską rodzinę razem – podsumował Michael van Praag.

Póki co temat utworzenia Superligi nieco ucichł, ale „Bawarczycy” nie mają zamiaru pozostawiać tej sprawy w taki sposób. Już jakiś czas temu Uli Hoeness zapowiedział, że klub podejmie odpowiednie kroki prawne przeciwko tygodnikowi „Der Spiegel”. Ponadto zarówno Rummenigge, jak i Uli zapowiedzieli, że Bayern nie odłączy się od Bundesligi i LM.

źródło: Twitter
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama21.11.2018 07:01
Niech się zajmą wyciągnięciem Bayernem z kryzysu a nie głupimi koncepcjami.
20.11.2018 20:01
Absolutnie ŻADNEJ!!!
20.11.2018 15:50

reklama