DieRoten.pl
Reklama

Van der Vaart: De Ligt jest lepszy niż Suele

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Tego lata w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do pewnych zmian kadrowych, jeśli mowa o składzie defensorów.

Podczas gdy na zasadzie wolnego transferu stolicę Bawarii na rzecz Borussii Dortmund opuścił Niklas Suele, to jego miejsce zajął Matthijs de Ligt, za którego mistrzowie Niemiec mogą zapłacić łącznie 77 milionów euro (67 mln euro stałej opłaty rozbitej na cztery roczne raty oraz bonusy do 10 mln euro).

Jakiś czas temu na temat swojego rodaka wypowiedział się Rafael van der Vaart, który jest przekonany, że Holender jest znacznie lepszym defensorem niż wspomniany wcześniej Suele.

− Nigdy nie byłem fanem Suele – porównując go z De Ligtem, Matthijs wygląda lepiej i Bayern zyskuje na jakości w obronie. Mówiąc wprost – De Ligt jest znacznie lepszy niż Suele – powiedział Van der Vaart.

− Nie mam pojęcia, dlaczego przez te lata, sprawy w Turynie nie potoczyły się dla niego tak dobrze, ale i tam wiele się nauczył i jest z pewnością lepszym graczem niż kilka lat temu – dodał.

− W Bayernie sprawdziło się już wielu moich rodaków i mam tu na myśli chociażby Makaaya czy Robbena. Matthijs sprawdzi się w Monachium – podsumował Rafael van der Vaart.

Póki co Matthijs de Ligt nie miał jeszcze okazji rozegrać pełnego spotkania dla Bayernu – w dwóch poprzednich meczach dla FCB, Holender meldował się na boisku wchodząc z ławki. Ma to jednak związek z niedawnym transferem i brakami kondycyjnymi, o czym wspomniał niedawno Nagelsmann.

Źródło: Voetbal International
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...