DieRoten.pl
Reklama

Utalentowany Belg na celowniku Bayernu?

fot. Fotolia
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że w wyniku nadchodzących odejść z bawarskiego klubu, monachijczycy będą chcieli przeprowadzić jeszcze kilka transferów do zespołu.

Od wielu tygodni, a nawet miesięcy mówi się, że mistrzowie Niemiec w najlepszym wypadku będą chcieli wzmocnić jeszcze trzy pozycje, a będąc dokładniejszym mowa o nowym prawym defensorze, środkowym pomocniku oraz skrzydłowym.

Jednym z potencjalnych kandydatów do gry w środku pola u Juliana Nagelsmanna ma być Albert Sambi Lokonga. Warto jednak wiedzieć, że 21-latek budzi spore zainteresowanie w całej Europie − obserwuje go wiele klubów z Niemiec, Włoch, Anglii i Hiszpanii.

Z informacji ujawnionych niedawno przez włoski „Corriere dello Sport” wynika, że Bayern już od pewnego czasu ma młodego Belga na swoim celowniku jako potencjalne wzmocnienie na sezon 2021/22.

Włosi podkreślają jednak, że batalia o utalentowanego zawodnika Anderlechtu może być bardzo zacięta, jako że swoje sieci na młodzieżowego reprezentanta Belgii zarzucili także między innymi AC Milan oraz Sevilla, które mogą zagwarantować zawodnikowi regularne występy w pierwszym zespole.

Szacunkowa wartość Lokongii to 12 milionów euro, ale wedle dalszych plotek ekipa „Paarswit” ma oczekiwać za swojego gracza około 10-15 milionów euro. Sambi nominalnie jest środkowym pomocnikiem, zaś w sezonie 2020/21 wystąpił w 35 meczach o stawkę, zaś jego dorobek to 3 bramki oraz 3 asysty.

 

Źródło: Corriere dello Sport
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...