DieRoten.pl
Reklama

Utalentowany 16-latek opuści Bayern?

fot.
Reklama

Biorąc pod uwagę wszystkie zespoły Bayernu (od U-17 począwszy i na pierwszej drużynie skończywszy), to możemy w nich wyróżnić wielu młodych i utalentowanych piłkarzy.

Wśród tych zawodników można wymienić chociażby Gabriela Vidovica, Nemanję Motika, Brighta Arrey-Mbiego, Marcela Weniga, Arijona Ibrahimovica, Lucasa Copado, Yusufa Kabadayiego, Lukę Denka, Paula Wannera, Kenana Yildiza, Eyupa Aydina, Armindo Sieba, Christophera Scotta oraz wielu innych.

Niemniej jednak wielu z nich może mieć problemy w przyszłości z przebiciem się do pierwszego zespołu Bayernu Monachium, dlatego też w mediach często pojawiają się plotki o możliwym odejściu poszczególnych piłkarzy z akademii bawarskiego klubu.

Yildiz na celowniku 3 klubów

Niedawno niemiecki „Sky” poinformował, że latem przyszłego roku odejść z Bayernu może wspomniany wyżej Kenan Yildiz, który budzi zainteresowanie trzech klubów z Europy. Będąc dokładniejszym mowa o takich klubach jak Ajax, RB Salzburg oraz Juventus.

Utalentowany napastnik występuje nie tylko w zespole do lat 17, ale i również ma okazję grać dla grupy U-19. Niemiec o tureckim pochodzeniu ma umowę ważną z FCB do końca czerwca 2022 roku, dlatego też będzie mógł odejść w lipcu 2022 roku na zasadzie wolnego transferu.

Niewykluczone, że zważywszy na talent snajpera, jego uniwersalność (może grać także na skrzydłach) i liczby w bieżącym sezonie (5 goli i 8 asyst w 16 meczach), monachijczycy będą chcieli przedłużyć kontrakt z Kenanem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...