Ulreich: Remis to zasłużony wynik

Bayern Monachium ma już za sobą swój drugi mecz towarzyski. Tym razem drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna przyszło mierzyć się z Ajaxem Amsterdam.

Mistrzowie Niemiec zaczęli bardzo źle, albowiem już na początku meczu na Allianz Arenie dali sobie strzelić bramkę, jednakże na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównał Eric Maxim Choupo-Moting. Po zmianie stron na 2:1 strzelił Tanguy Nianzou, lecz radość FCB była tylko chwilowa, albowiem kilkadziesiąt sekund później Ajax doprowadził do 2:2.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy musiały zadowolić się remisem. Tuż po spotkaniu przed kamerami klubowej telewizji na kilka pytań dziennikarzy odpowiedzieli wyznaczeni przez klub zawodnicy. Wybór padł między innymi na Svena Ulreicha.

− W porównaniu do meczu z Kolonią znacznie lepiej naciskaliśmy i wchodziliśmy w pojedynki. Nie jest to łatwe, ponieważ mieliśmy w składzie wielu młodych graczy, ale chłopcy spisali się dobrze - również Ci, którzy pojawili się w drugiej połowie − powiedział Ulreich.

− To rozczarowujące, że po czymś takim padła bramka na 0:1. Koniec końców remis to zasłużony wynik. Julian dobrze sobie radzi, ma dobre podejście i jasny plan gry. Oczywiście na początku trzeba to wcielić wszystko w życie, ale jesteśmy na dobrej drodze − podsumował bramkarz FCB.

Mistrzowie Niemiec lada dzień rozegrają kolejny sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. W najbliższą środę o 18:00 monachijczycy podejmą na własnym podwórku drużynę Borussii M'Gladbach.