Ulreich: Musimy pracować ciężej

Bayern 2017 rok zakończył zwycięstwem nad Borussią Dortmund w Pucharze Niemiec i awansem do ćwierćfinału rozgrywek PN. Monachijczycy ograli wczoraj BVB 2:1 po bramkach Boatenga i Muellera.

Mimo arcyważnego zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy zarówno zawodnicy jak i Jupp Heynckes pozostają nieco krytycznie nastawieni co do prezentowanego obecnego poziomu gry przez Bayern.

Pełniący funkcję pierwszego golkipera w zespole FCB – Sven Ulreich – zaraz po meczu oznajmił, że mimo zwycięstwa i ogólnego zadowolenia z awansu i osiąganych wyników, „Bawarczycy” muszą pracować jeszcze ciężej.

Jesteśmy rzecz jasna zadowoleni z wyników osiąganych w ostatnich tygodniach, ale musimy pracować ciężej i poprawić się, aby być gotowym na poważne wyzwania w drugiej części sezonu – powiedział Sven Ulreich.

− Teraz mamy czas, aby zregenerować siły, naładować baterie i odpocząć. Przerwę zimową chcemy wykorzystać do wprowadzenia kilku zmian, aby poprawić poszczególne elementy – podsumował „Ulle”.

Mistrzowie Niemiec odpoczną teraz w związku z przerwą świąteczną, po czym wznowią przygotowania do drugiej części sezonu – podobnie jak przed rokiem Bayern uda się na obóz przygotowawczy do Doha w Katarze. Rozgrywki ligowe zostaną wznowione wraz z dniem 12 stycznia.

Źródło: FCB.tv