DieRoten.pl

Pod nieobecność kontuzjowanego Manuela Neuera obowiązki kapitana bawarskiego zespołu przejął Thomas Mueller, który wzorowo wypełnia swoje obowiązki kapitańskie.

reklama

W ostatnim spotkaniu swojego klubu Thomas Mueller po raz kolejny udowodnił, że jest niesamowitym piłkarzem, który jest w stanie strzelić bramkę z każdej możliwej pozycji.

Trener powiedziałby, że zrobiłem to z premedytacją. Chciałem po prostu posłać groźną piłkę i sprawdzić golkipera. Miałem nieco szczęścia, kiedy piłka wlatywała do bramki – wyznał w sobotę Mueller.

Od momentu wznowienia rozgrywek ligowych Thomas Mueller zdobył już trzy bramki i dwukrotnie asystował przy trafieniach swoich kolegów. Ogółem wychowanek „Die Roten” ma już na swoim koncie tym sezonie 7 bramek oraz 8 asyst.

Z tego jak ważnym zawodnikiem w Monachium jest Thomas zdają sobie sprawę nie tylko członkowie sztabu szkoleniowego FCB, ale i jego koledzy z zespołu.

Thomas jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem nie tylko jako kapitan, ale i również jako lider. On ponownie odzyskał swoją najlepszą formę – oznajmił Jupp Heynckes.

− Thomas jest dla nas bardzo cenny. On czasami robi takie rzeczy z których nie zdaje sobie nawet sprawy. Dla golkipera to wielki zaszczyt, że możesz mieć takiego zawodnika po swojej stronie – podsumował z kolei Sven Ulreich.

„Trend jest taki, że kiedy Thomas jest w formie, to cały Bayern jest w formie”, możemy przeczytać na oficjalnej stronie. Potwierdzeniem tego zdania może być fakt, że Mueller strzelał już w 79 spotkaniach niemieckiej Bundesligi, zaś Bayern nie przegrał żadnego z tych pojedynków (75 zwycięstw i 4 remisy).

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama14.02.2018 21:37
13.02.2018 19:51
Prawdziwym kibicom Bayernu nie trzeba tego mówić, my to po prostu wiemy!!:)

reklama