DieRoten.pl

Ulreich: Jestem gotowy do gry

12.02.2022, 09:57:36

Jeśli wierzyć niemieckim mediom, to Manuela Neuera czeka jeszcze około 3 tygodni przerwy od gry w piłkę. W najgorszym wypadku może to być z kolei około 5 tygodni...

Tym samym dla Svena Ulreicha pojawiła się ogromna szansa, aby udowodnić swoją wartość i przydatność w zespole rekordowego mistrza Niemiec. Jak informuje niemiecka prasa, drugi bramkarz FCB ma teraz idealną okazję, aby zawalczyć o nowy kontrakt (obecna umowa obowiązuje do końca czerwca 2022 roku).

Zarówno trener, jak i kierownictwo Bayernu w pełni ufają „Ulle”, że ten godnie zastąpi Manuela Neuera. Pierwsza okazja nadarzy się już dziś, kiedy to monachijczycy zagrają z Bochum. W udzielonym niedawno wywiadzie, 33-latek przyznał, iż jest gotowy i pragnie dać z siebie wszystko.

− Każdego tygodnia przygotowujesz się do ewentualnego występu, więc jesteś gotowy, gdy nadejdzie czas. To zdecydowanie dobrze, że zagrałem kilka tygodni temu. Jestem gotowy do gry – powiedział Ulreich.

− Kiedy wiesz, że będziesz grał w weekend, inaczej koncentrujesz się na spotkaniu. Przygotowujesz się do niego inaczej, także pod kątem analizy - w szczególności z Tonim Tapalovicem – dodał.

− To zdecydowanie coś zupełnie innego niż siedzenie na ławce. Oczywiście, zawsze bierzesz udział w spotkaniach zespołu, ale kiedy grasz, jeszcze bardziej szczegółowo przygotowujesz się do meczu – podsumował Sven Ulreich.

Biorąc pod uwagę wszystkie lata Svena Ulreicha w Bayernie, to niemiecki golkiper miał okazję rozegrać 72 spotkania dla FCB, zaś jego dorobek w tym czasie to 23 czyste konta.

źródło: FCB.de / Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)12.02.2022 10:43
Zawalczyć o nowy kontrakt ? Przecież to Manu ściągnął go sobie z powrotem więc może być spokojny.
12.02.2022 10:05
Bardzo ciekawi mnie dziś jego występ. Ciekawe w jakiej jest formie.