DieRoten.pl

Ulreich: Czuję się tak, jakbym nigdy nie opuścił Bayernu

16.07.2021, 18:26:40

Tego lata, po zaledwie 9-miesięcznej przerwie do klubu ze stolicy Bawarii powrócił doświadczony golkiper, a będąc dokładniejszym Sven Ulreich.

Niemiecki golkiper został ściągnięty na Allianz Arenę w miejsce Alexandra Nuebela, który przypomnijmy został wypożyczony do AS Monaco.

Podczas niedawnej rozmowy dla „Kickera”, Sven Ulreich zdradził, że rozwiązał swoją umowę z HSV z racji braku awansu do Bundesligi. Co więcej doświadczony bramkarz i zdobywca potrójnej korony z FCB sprzed roku, dał jasno do zrozumienia, iż nigdy tak naprawdę nie czuł, jakoby opuścił stolicę Bawarii.

− Czuję się tak, jakbym nigdy tak naprawdę nie opuścił Bayernu. To było tylko raptem 9 miesięcy. Podstawowym założeniem mojego odejścia była regularna gra. Niestety, ale nie wszystko potoczyło się jednak gładko – powiedział Ulreich.

− Od samego początku mówiłem, że nie jestem zainteresowany drugim sezonem z rzędu w 2. Bundeslidze. Dlatego też podjąłem decyzję o rozwiązaniu kontraktu. Nie zrobiłem tego specjalnie, aby tylko dołączyć do Bayernu – dodał Niemiec.

− Zawsze wypełniałem rolę numeru dwa w bramce Bayernu z wielką pasją, sercem i duszą. Nawet teraz w pełni identyfikuje się z klubem. Akceptuję swoją rolę. Pragnę służyć pomocą, kiedy tylko będę potrzebny – mówił dalej „Ulle”.

− Cieszę się na ten nadchodzący sezon z Bayernem. Chcę po prostu spędzić tutaj dobrze czas. Poza tym nie martwię się póki co tym, co będzie za rok. Jak co roku będziemy dążyć do maksimum. Ważne będzie to, aby oprócz klasy indywidualnej rozwinąć potrzebnego do tego ducha zespołu, czego często tutaj doświadczałem – podsumował Sven Ulreich.

Nowy numer dwa w bramce bawarskiego klubu będzie miał ręce pełne pracy w nadchodzącym czasie pod nieobecność Manuela Neuera. Wszystko wskazuje na to, że „Ulle” będzie bronił dostępu do bramki FCB w sparingach z Kolonią, Ajaxem, Gladbach i Napoli.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)17.07.2021 15:05
Sprawę naszych bramkarzy nie będę komentował.
17.07.2021 13:33
@Marpa szkoda że nie był taki świetny z Realem... Gdyby wtedy był Manu, to Bayern awansowałby dalej.
17.07.2021 11:38
Pewnie w sparingach zagra 400% tego co później przez cały sezon:-)
Swój chłop.
17.07.2021 08:55
Świetny zawodnik! Cieszę się, że jest z moim klubem. Lepiej nie dało się zrobić. Brawa dla zarządu.
16.07.2021 21:10
Przez ten czas co go nie było to pewnie i tak nawet nie zagrałby minuty więc można powiedzieć, że nawet nie opuścił jednego meczu.
16.07.2021 19:23
Normalnie Ja czuję że to pewnie Wychowanek Bayernu jest
16.07.2021 18:34
W skrócie... "Kasa i trofea wygrane przez kolegów nie śmierdzą"... Co nie zmienia faktu, że lubię chlopaka